Windows 11 tepki süresi yavaş

turquoisze

Decapat
Makaleler
1
Selam dostlar. Bugün aylar sonra Windows 11'i tekrar yüklemeye karar verdim buglar fixlenmiştir diye düşünerek ki şimdilik hiç buga rastlamadım çoğunu düzeltmişler anlaşılan. Ancak önceki yüklememde de şimdikinde de aynı sorun var.

Sağ tıklama menüsü önceki Windows sürümlerine nazaran daha yavaş tepki veriyor gibi hissediyorum. Yarım saniye falan. Aynı şekilde tıkladığım klasörler de yarım saniye gibi bir gecikme ile açılıyor. Bunu yaşayan ve çözebilen var mı acaba? Sistemim oldukça yeterli, benden kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca görev yöneticisine CTRL + alt + delete kombinasyonundan ziyade görev çubuğuna sağ tıklayarak giren biriyim. Ancak Windows 11'de görev çubuğuna sağ tıklayınca yalnızca "görev çubuğu ayarları" karşımıza çıkıyor. Ben de el alışkanlığı ile sürekli sağ+sol tıklama yapıyorum ve ayarlara girip duruyorum. Yok mu bunun çözümü?

Bildirim paneline değinmiyorum bile. Çok unutulur bir şekilde yerleştirmişler. Windows 10'daki bildirim paneli çok daha dikkat çekici ve işlevseldi. Keşke arayüzü daha detaylı kişiselleştirilebilir hale getirseler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağ tıklama menüsü önceki Windows sürümlerine nazaran daha yavaş tepki veriyor gibi hissediyorum. Yarım saniye falan. Aynı şekilde tıkladığım klasörler de yarım saniye gibi bir gecikme ile açılıyor. Bunu yaşayan ve çözebilen var mı acaba? Sistemim oldukça yeterli, benden kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
Aynı sorun bende de var. Konuyu takibe aldım.
Ayrıca görev yöneticisine CTRL + alt + delete kombinasyonundan ziyade görev çubuğuna sağ tıklayarak giren biriyim. Ancak Windows 11'de görev çubuğuna sağ tıklayınca yalnızca "görev çubuğu ayarları" karşımıza çıkıyor. Ben de el alışkanlığı ile sürekli sağ+sol tıklama yapıyorum ve ayarlara girip duruyorum. Yok mu bunun çözümü?
+1

Hocam emin olmamakla birlikte bunlar genel olarak win11 daha hazır değil demek.

Aynı sorun bende de var. Konuyu takibe aldım.

+1

Hocam emin olmamakla birlikte bunlar genel olarak win11 daha hazır değil demek.
Bana da öyle geldi. Ancak bu defa acele etmeden silmeden birkaç gün kullanacağım. Belki elim alışır.

Şu an şunu da fark ettim: görev çubuğunda ağ, ses ve güç seçeneklerini tek yerde topladıkları bölüm de bazen geç tepki veriyor. Ancak genel anlamda bu bölüm gayet kompakt bir tasarıma sahip olmuş.
Müzik dinlerken yukarıya gelen medya widgeti de gayet güzel olmuş. Spotify arkaplanda çalışırken uygulamayı açmak zorunda kalmadan değiştirebiliyorum müziği.

Bazı şeyleri çok güzel yapmışlar ama bazılarını batırmışlar. Umarım arayüzdeki kişiselleştirmeyi arttırıp kullanıcının seçimine bırakırlar.

Windows 10'a göre hala hantal ve düzeltmediler. Görev Yöneticisi için başlat menüsüne sağ tıklayarak girebilirsiniz. Bu ufak sorunları büyük güncellemelerle düzelteceklerini umuyorum.

Explorer kabuğu eski klasik hızlı Windows kabuğu değil artık, dandik mobil tip kabuk kullanımına geçildi, düzeleceğini düşünmüyorum yakın zamanda. Bir gün illaki düzelecek o zaman Windows 10 hızına yetişir ve bunu gelişme yenilik diye haber yaparlar.

Geri
Yukarı