Windows 11 TPM 2.0 hatası

Mikeey1

Decapat
Daha fazla  
Anakart
Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M S2H
Merhaba, yakın bir zamanda Windows 10'dan W11 geçmeyi düşünüyorum. Önceden de geçmiştim ama tekrar 10 dönmüştüm ve sanırsam anakartım TPM 2.0 desteklemiyor. Bir çözümü var mı? FIFA, Valorant gibi bazı oyunlar açılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
TPM'yi halledersin de dediğin gibi bazı oyunlar açılmayabiliyor, anakartın desteklemiyorsa hiç bulaşma bence sonra mecburen eksikliğini hissedersin ve geri Windows 10'a dönersin.
Düzeltme baktığım zaman anakartın TPM 2.0'ı destekliyor.

TPM'yi halledersin de dediğin gibi bazı oyunlar açılmayabiliyor, anakartın desteklemiyorsa hiç bulaşma bence sonra mecburen eksikliğini hissedersin ve geri Windows 10'a dönersin.
Düzeltme baktığım zaman anakartın TPM 2.0'ı destekliyor.

pc sistem durumu denetimi Uygulamasındanda baktım ama yok yani
1706915424558.png

Anakartınız TPM 2.0 destekliyor. BIOS'tan aktif etmeniz gerekli.

İnternetten bakıp denedim ama en sonunda enabled yapmam gerekiyormuş ama böyle bir hata alıyorum Disable the CSM in Setup.Repeat operation after Reboot to ensure UEFIVideo (GOP) driver is operational (görsel yükleyemiyorum)

Son düzenleme:
İnternetten bakıp denedim ama en sonunda enabled yapmam gerekiyormuş ama böyle bir hata alıyorum disable the CSM'in setup. Repeat operation after reboot to ensure uefıvideo (gop) driver is operational (görsel yükleyemiyorum)

Kaç monitörünüz var birden fazla ise ikisi de aynı tür kablo mu?(görüntü kablosu) ve görüntü almak için HDMI mı kullanıyorsunuz? Bir de CSM'i devre dışı bırakıp bir daha dener misiniz? Bu arada Valorant'ın çalışması için hem TPM 2.0 hem de Secure Boot(güvenli önyükleme) açık olması gerekli.

Son düzenleme:
Kaç monitörünüz var birden fazla ise ikisi de aynı tür kablo mu?(görüntü kablosu) ve görüntü almak için HDMI mı kullanıyorsunuz? Bir de CSM'i devre dışı bırakıp bir daha dener misiniz? Bu arada Valorant'ın çalışması için hem TPM 2.0 hem de Secure Boot(güvenli önyükleme) açık olması gerekli.

Tek monitör kullanıyorum deniyorum CSM devre dışı bırakıp teşekkürler.

CSM devre dışı bırakın Secure Boot aktif edin işlemciniz zaten Ryzen TPM'i̇ aktif edin bir sorun kalmayacaktır ki zaten Gigabyte'in BIOS menüsü gayet anlaşılır bir menü.

CSM devre dışı bırakıpda denedim ama aynı bu hatayı gene alıyorum yanlış yaptığım bir şey mi var anlamadım

Dosya Ekleri

• 1706997084516.png
    1706997084516.png
    779,4 KB · Görüntüleme: 21

Geri
Yukarı