Windows 11 user dosya dizini adı değiştirme

123456789123456

Zeptopat
Daha fazla  
Yerel Disk C'deki kullanıcılar klasöründeki dosyanın adını değiştiremiyorum. Türkçe karakter dizini olduğu için değiştirmem lazım. Yardımcı olabilir misiniz?

Değiştirmek mümkün başka kullanıcı açıp administrator yetkisi verip Regedit üzerinden değişim sağlayabilirsin fakat bu kadar uğraşıcağına yeni kullanıcı aç admin yetkisi ver sonra yeni kullanıcıya dosyalarını taşı en sonda eski kullanıcıyı dosyaları ile beraber sil.

Kullanıcı klasörü adını diyorsak; Bende ilk yüklemede Windows hesabı ile kullanıcı açmıştım. Sonra yerel kullanıcıya geçince Windows kullanıcı klasörü aynı isimde kaldı. Bu arkadaş bana yardım etti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Değiştirmek mümkün başka kullanıcı açıp administrator yetkisi verip Regedit üzerinden değişim sağlayabilirsin fakat bu kadar uğraşıcağına yeni kullanıcı aç admin yetkisi ver sonra yeni kullanıcıya dosyalarını taşı en sonda eski kullanıcıyı dosyaları ile beraber sil.

Denedim ama ben beceremedim sanırım tekrar denerim teşekkürler.

Kullanıcı klasörü adını diyorsak; bende ilk yüklemede Windows hesabı ile kullanıcı açmıştım. Sonra yerel kullanıcıya geçince Windows kullanıcı klasörü aynı isimde kaldı. Bu arkadaş bana yardım etti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hemen bakıyorum teşekkürler.

Denedim ama ben beceremedim sanırım tekrar denerim teşekkürler.

Hemen bakıyorum teşekkürler.
Bende FullName kısımları hepsi boş gözüküyor hangi SID'yi almam gerektiğini anlayamadım.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• resim_2023-10-06_160506744.png
    resim_2023-10-06_160506744.png
    32,5 KB · Görüntüleme: 22
Tamam ama konsolu yukarı doğru uzatmamışsın. Konsol penceresini tut ve yukarı doğru iyice uzat ki bütün bilgiler çıksın.

Tüm ekranı aldım bu şekilde yazıyor daha aşağısıda vardı ama sadece SID numaraları farklı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-06 160816.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-06 160816.png
    81 KB · Görüntüleme: 13

Yeni konular

Geri
Yukarı