Windows 11 uygulama ve tarayıcı denetimi penceresi otomatik kapanıyor

EmreAlanYT

Centipat
Daha fazla  
RAM
CRUCIAL 16GB 2x8 Ballistix Sport DDR4 2400Mhz
SSD veya HDD modeli
CRUCIAL BX500 240GB SSD
Ekran kartı
MSI GEFORCE RTX 2070 GAMING Z 8GB GDDR6 256bit
Anakart
GIGABYTE X470 AORUS ULTRA GAMING
İşlemci
AMD RYZEN 7 2700 3.2GHz
Merhaba, Windows 11 Pro (orijinal) sürümünü kullanıyorum ve görev çubuğundaki Windows simgesine tıkladığımda "Windows güvenliği - eylemler önerildi" yazısı gözüküyor. İlaveten aynı yerde sarı bir ünlem işareti gözükmekte. Sorun "uygulama ve tarayıcı denetimi" ayarının kapalı olmasından kanynaklanıyor. Yazımın ekine bıraktığım ekran görüntüsünden bakabilirsiniz. İşin garip tarafı ne vakit uygulama ve tarayıcı denetimi penceresini açmaya kalksam aynen bir oyundan crash yermiş gibi sayfa tam yüklenemeden kendi kendine kapanıyor. Çözüm olarak Windows güvenliği hizmetlerini yeniden başlatmayı, sfc/scannow ve DISM gibi kod kullanmayı, Windows Update ve ekran kartı sürücülerimi güncellemeyi, Windows Defender ve 3. taraf bir antivirüs yazılımı üzerinden virüs taraması yapmayı ve BIOS sürümümü güncellemeyi denedim. En sonunda son çare olarak format attım ancak sorunu çözmeye yeterli olmadı. Yaklaşık 2 aydır bu sorunla uğraşıyorum. Aynısı size oldu mu? Sorunu çözmek için nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    130,8 KB · Görüntüleme: 38

Geri
Yukarı