Windows 11 uyumluluğu olmasına rağmen Windows 11 güncellemesi yapılmıyor

askinv1

Yoctopat
Daha fazla  
Windows'un kendi yayınladığı uygulamada bilgisayarımı tarattığımda herhangi bir sorun olmadığını söylüyor fakat güncelleme kısmına geldiğimde bilgisayarımın Windows 11 desteklemediğini görüyorum. Bunun çözümünü acaba bilen var mıdır?

PC.png

PC 2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'un kendi yayınladığı uygulamada bilgisayarımı tarattığımda herhangi bir sorun olmadığını söylüyor fakat güncelleme kısmına geldiğimde bilgisayarımın Windows 11 desteklemediğini görüyorum. Bunun çözümünü acaba bilen var mıdır?

Eki Görüntüle 1181693

Eki Görüntüle 1181694

Dün bende aynı durumla karşılaştım. Sosyal üyeleri sağ olsun anlattılar. Windows 11 yükleme asistanı adlı uygulamayı indirin. Kabul edin ardından 9 GB indirme yapacak ve kendisi bilgisayara kuracak. Herhangi bir veri kaybı olmaksızın yükseltecek.

Dün bende aynı durumla karşılaştım. Sosyal üyeleri sağ olsun anlattılar. Windows 11 yükleme asistanı adlı uygulamayı indirin. Kabul edin ardından 9 GB indirme yapacak ve kendisi bilgisayara kuracak. Herhangi bir veri kaybı olmaksızın yükseltecek.

Merhaba, bu yükseltmeyi bilgisayarı sıfırlayarak yapmak mümkün mü?

Merhaba, bu yükseltmeyi bilgisayarı sıfırlayarak yapmak mümkün mü?

Mümkün.😃😃😃
1- USB belleğini bilgisayarına bağla.
2- ilk yapman gereken Bu linkten "Windows 11 disk görüntüsünü indir" seçeneği ile ISO dosyasını indir.
3- https://www.rufus.ie sitesinden Rufus'un en son sürümünü indir.
4- Rufus ile ISO'yu seç.
5- Rufus'un imaj yazma modunu "Standard Windows 11 installation (TPM 2.0, 8 GB+ RAM, Secure Boot)" seçeneğini seç.
(Oradaki 8 GB RAM yazısı yanlış yazılmış yani 4 GB RAM yeterli Windows 11 sistem gereksinimleri için)
6- GPT'yi bölüm düzeni olarak seç.
7- Rufus'taki başlat düğmesine tıkla.
8-USB'in hazır yani format atmaya başla.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı