Windows 11 Valorant Secure Boot TPM 2.0 hatası

• Konuyu başlatan TheT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 2B

TheT

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim sorunum şu ki Windows 11 yükledim ve Valorant'a girerken "TPM 2.0 and Secure Boot" ile ilgili bir hata alıyorum. Zaten Windows 11'i kurmadan önce de TPM 2.0'ı etkinleştirmek için bir takım araştırma yaparak BIOS'tan açıldığını öğrenmiştim ve açmıştım. Demek ki sorunum Secure Boot diye düşündüm ve ona odaklandım. Secure Boot'u etkinleştirebilmek için CSM Support'u devre dışı bırakmam gerekiyor ancak ben CSM'i devre dışı bırakır bırakmaz Secure Boot'u etkinleştiremiyorum. Önce bir restart atmam gerektiğini söylüyor hatada. Restart attığımda CSM tekrar etkinleşmiş hale geliyor ve bu döngüde kalıyorum. Gözlemlediğime göre CSM Support'u devre dışı bıraktığımda normalde 1 kere restartlanan ekran kartımın ışığı 2 kere restartlanıyor. Tahminimce de o süre zarfında zaten tekrar aktifleşiyor. CSM Support'un tekrar etkinleşme nedeni ekran kartım mı yoksa bilgisayar kendisini 2 kere restartlıyor ekran kartım da senkron bir şekilde mi 2 kez restartlanıyor anlamadım. Secure Boot'u nasıl aktif edebilirim yardımcı olabilecek var mı?

Sistem bilgilerim;
  • Anakart: Gigabyte A320-M h
  • İşlemci: AMD Ryzen 3 3100.
  • RAM: Corsair venguence LPX 8 GB 3000Hz.
  • Ekran kartı: AMD RX 570 4 GB Aorus.
  • Hard disk: Seagate Barracuda 1TB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru yazdığınıza emin misiniz ? Çalıştır'a msinfo yazdım ve şöyle bir hata verdi.

Dosya Ekleri

• resim_2021-10-12_193447.png
    resim_2021-10-12_193447.png
    21 KB · Görüntüleme: 122
Arkadaşlar beklesem belki çözen birisi olurdu ama bu Windows 11 bana bol bol problem çıkartacak gibi. Ben de kanımca en iyisini yaparak Windows 11'e geri dönmeye karar verdim size de tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    68,8 KB · Görüntüleme: 108
  • 2.png
    2.png
    66 KB · Görüntüleme: 111
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı