Windows 11 Valorant TPM 2.0 ve Security hatası

iMehmetAkif

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bende şu hata var. This Build of Vanguard requires TPM version 2.0 and Secure Boot to be enabled in order to play hatası var. PC 2.0ı destekliyor ve Security boot da enabled ama olmuyor, yeni güncelleştirmeleri denetleden Windows 11 yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız MSI ise bu video yardımcı olur. (Altyazıları açmanızı öneririm.)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 11 güncelleştirmeni önermem.Yeni çıktığı için birçok özelliği ya çalışmıyor yada bozuk çalışıyor.Oyunlarda oyun oynamıyorsan edit programlarında editte yapmıyorsan Unity,Unreal Engine gibi programlarda büyük sıkıntı çıkarıyor.Ama karar senin. :)

Windows 11 güncelleştirmeni önermem. Yeni çıktığı için birçok özelliği ya çalışmıyor ya da bozuk çalışıyor. Oyunlarda oyun oynamıyorsan edit programlarında editte yapmıyorsan Unity, Unreal Engine gibi programlarda büyük sıkıntı çıkarıyor. Ama karar senin. :)

Unity gibi programlarda hiç sorun yaşamadım ama tek bir sorun (bana göre sorun) yüzünden Windows 10 geçtim.

Bende de açık olmasına rağmen açılmıyordu Valorant Secure bootu kapatıp kaydedip Biostan çıkın çıktıktan sonra tekrar BİOS'a girme ekranı gelince tekrar BİOS'a girin ve ayarı açıp kaydedip çıkın.

• Öncelikle sistemin açılışı sırasında “DEL” tuşuna basarak, BIOS ekranına giriş sağlıyoruz.
  • BIOS ekranına giriş yaptıktan sonra, karşımıza gelen bu ekranda üst tarafta “Security” olarak gördüğümüz başlığa geçiş yapıyoruz.
  • Security başlığına geçiş yaptıktan sonra en aşağıda bulunan “Secure Boot” seçeneğine giriş yapıyoruz.
  • Daha sonra giriş yaptığınız bu ekranda “Disable” olarak gördüğümüz Secure Boot seçeneğini “Enable” olarak değiştiriyoruz.
  • Secure Boot seçeneğini “Enable” olarak seçtikten sonra, yaptığımız değişikliğin kaydedilmesi adına ‘'F10" tuşuna basıyor ve çıkan seçenekte ‘'Yes" seçeneğini seçiyoruz ve sistemi yeniden başlatıyoruz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 11 güncelleştirmeni önermem. Yeni çıktığı için birçok özelliği ya çalışmıyor ya da bozuk çalışıyor. Oyunlarda oyun oynamıyorsan edit programlarında editte yapmıyorsan Unity, Unreal Engine gibi programlarda büyük sıkıntı çıkarıyor. Ama karar senin. :)

Herkes böyle diyor anlamadım gitti yaklaşık 1 sene oldu çıkalı ilk çıktığı zaman ile şu an arasında çok fark var buglarin çoğu fixlendi performans kayıpları giderildi kısaca gayet güzel bir işletim sistemi oldu.

Geri
Yukarı