Windows 11 Valorant TPM 2.0 Hatası

cagataay

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Bugün Windows 11'e görünüşünden dolayı geçme kararı aldım.
Valorant açılmıyor "This Build Vanguard requires TPM 2.0 and Secure Boot to be enabled in order to play" isimli hatayla karşılaşıyorum.
Sanırım TPM 2.0'ı açmam gerektiğini söylüyor fakat bilgisayarımda TPM modu aktif durumda.
Daha fazla karıştırıp BIOS ayarlarını bozmak istemiyorum.
Anakart modelim; Gigabyte B450M S2H

Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Secure Boot'u da açman gerekiyor ama Gigabyte BIOS'larda bazıları Secure Boot açtıktan sonra görüntü alamıyor. BIOS güncellemesi yapıp öyle deneyebilirsiniz, belki bu sorunla karşılaşmayabilirsiniz emin değilim.

Secure Boot'u da açman gerekiyor ama Gigabyte BIOS'larda bazıları Secure Boot açtıktan sonra görüntü alamıyor. BIOS güncellemesi yapıp öyle deneyebilirsiniz, belki bu sorunla karşılaşmayabilirsiniz emin değilim.
Ne yazık ki artık çok geç hocam görüntü alamıyorum …

Yapmaa!
Servise yolla. Başka çözümü yok maalesef.
Ekran kartınız UEFI desteklemiyor gibi görüntü gelmediyse. Dediğim gibi servis. Artıdan UEFI destekli ekran kartına ihtiyacınız var.
Hocam şöyle bir sorun var yanlışlıkla bios da bir tane ayar vardı custom yazıyordu onu system olarak değiştirdim daha da ekran gelmiyor bu arada bilgisayar açılıyor işlemci fanı dönüyor hemen duruyor dönüyor duruyor bir türlü ekran gelmiyor
Servis yolu gözüktü hocam... :(
BIOS'u güncelleyip mi denemiştiniz?
Yok hayır hocam.
Hocam şöyle bir sorun var yanlışlıkla bios da bir tane ayar vardı custom yazıyordu onu system olarak değiştirdim daha da ekran gelmiyor bu arada bilgisayar açılıyor işlemci fanı dönüyor hemen duruyor dönüyor duruyor bir türlü ekran gelmiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı