Windows 11 Valorant'ta TPM 2.0 hatası veriyor

fozen

Centipat
Daha fazla  
RAM
Geil 2x8 2600MHz
Ekran kartı
Gigabyte RTX 3070
Anakart
B550 Gaming X V2
İşlemci
AMD Ryzen5 5600x
Bir süredir bir patch gelir diye bekliyorum ancak gelmedi. Bilgisayarım Windows 11 ve Valorant TPM 2.0 hatası alıyorum. Bilgisayarımda TPM 2.0 aktif ancak Secure Boot'u aktifleştirmeye çalıştığımda bilgisayara görüntü gelmiyor. Çözümü bilen varsa yazabilir mi? Geçen sefer teknik servise göndermek zorunda kaldım.

1657134687690.png

Bir süredir bir patch gelir diye bekliyorum ancak gelmedi. Bilgisayarım Windows 11 ve Valorant TPM 2.0 hatası alıyorum. Bilgisayarımda TPM 2.0 aktif ancak Secure Boot'u aktifleştirmeye çalıştığımda bilgisayara görüntü gelmiyor. Çözümü bilen varsa yazabilir mi? Geçen sefer teknik servise göndermek zorunda kaldım.

Eki Görüntüle 1443441

Hocam güvenli önyüklemeyi açın.

GIGABYTE anakartlarda olan bir sorun. Tam olarak bir çözümü yok, ama eğer çözmek istersen çalışması en muhtemel yöntem şu;
BIOS'dan CSM ayarını kapat, kaydedip bilgisayarı yeniden başlat ve tekrar BIOS'a girip Secure Boot ayarını aç.

Dediğim gibi daha önce açmaya çalıştım hatta açtım ve ekrana görüntü gelmedi. Lütfen konuyu düzgünce okuyun.

Benim daha düşük versiyon Gigabyte A320M S2H anakart var önce BIOS'tan TPM ayarını etkin daha sonrada güvenli önyükleme etkin konumda iken yüklemeyi UEFI olarak kurulum yapıyorum sorun olmuyor ve CSM kapalı durumda olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı