Windows 11 vs 10

wus

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle biliyorum çok kişisel bir soru ancak yine de sormak istiyorum. Şu an bilgisayarım Windows 11 ama sanki hala arayüzlerde Windows 10'a göre bir tık yavaş gibime geliyor. Sizce Windows 11 hala oturmamış bir OS mu? Windows 10 bana daha hızlı geliyordu ama setuplar vs. de Windows 11'e kaymaya başladı, Windows 10'u yavaş yavaş bitiriyorlar. Sizin fikriniz nedir? Tekrardan Windows 10'a geçmeli miyim?

Bu kaçıncı aynı soru sayamadık be hocam. 😶‍🌫️

Beğenmediyseniz W10 kullanın. Lakin güncel her zaman daha üzerine titrenen olur. 🥵

Kendi sistemimde yaptığım testlere göre W11 oyunlarda 6 7 FPS daha fazla verdiği için ve görsel açıdan göze daha güzel geldiği için W11 kullanıyorum bir senedir. 🙌🏼

Saygılarımla. 🌹

Bu kaçıncı aynı soru sayamadık be hocam. 😶‍🌫️
Valla ben de sayamadım hocam ama herkesin aklına bu kadar takılıyorsa demek ki gerçekten 11'e insanlar çok ısınamamış çünkü iyi olsa herkes zaten güncel olanı kullanır. 2023 sonrası açılan 3-4 konuya daha baktım çoğu arkadaş 10'un daha performanslı ve stabil olduğunu söylüyor. Sanırım ben 10'dan devam edeceğim, teşekkürler.

R7 5825U 8 GB lapyopuma W11 kurdupumda işlemci sıcaklığı arttı performans düştü. Stabil drğil. Windows 10 her türlü daha iyi.

R7 5825U 8 GB lapyopuma W11 kurdupumda işlemci sıcaklığı arttı performans düştü. Stabil drğil. Windows 10 her türlü daha iyi.
Hocam aynı şekilde U işlemcilerle ilgili bir sorun mu var diye düşünmüyor değilim. Bende de 5500U işlemci kafayı yedi Opera ağırlıklı olmak üzere farklı uygulamaları açınca direkt %80-85 kullanımla açılıp zamanla yavaş yavaş düşmeye başlıyor, sonra tekrar artıyor vs. bu da ufak takılmalara yol açıyor. Dediğim gibi sanırım Windows 10 bana daha iyi gelecek.

Valla ben de sayamadım hocam ama herkesin aklına bu kadar takılıyorsa demek ki gerçekten 11'e insanlar çok ısınamamış çünkü iyi olsa herkes zaten güncel olanı kullanır. 2023 sonrası açılan 3-4 konuya daha baktım çoğu arkadaş 10'un daha performanslı ve stabil olduğunu söylüyor. Sanırım ben 10'dan devam edeceğim, teşekkürler.

Her donanımda güzel performans vermiyor. Sanırım W11 biraz şans işi. 🥲

O yüzden soranlara hep deneyin karar verin diyorum.

W12 den umutluyum yakında göreceğiz yavaş yavaş. Onda daha iyi olacaktır diye umuyorum. 🫡

Saygılarımla. 🌹

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle biliyorum çok kişisel bir soru ancak yine de sormak istiyorum. Şu an bilgisayarım Windows 11 ama sanki hala arayüzlerde Windows 10'a göre bir tık yavaş gibime geliyor. Sizce Windows 11 hala oturmamış bir OS mu? Windows 10 bana daha hızlı geliyordu ama setuplar vs. de Windows 11'e kaymaya başladı, Windows 10'u yavaş yavaş bitiriyorlar. Sizin fikriniz nedir? Tekrardan Windows 10'a geçmeli miyim?

Bana göre Windows 11 çok karmaşık. Ancak sistemden sisteme değişir, denemenizde fayda var.

Hocam aynı şekilde u işlemcilerle ilgili bir sorun mu var diye düşünmüyor değilim. Bende de 5500U işlemci kafayı yedi Opera ağırlıklı olmak üzere farklı uygulamaları açınca direkt %80-85 kullanımla açılıp zamanla yavaş yavaş düşmeye başlıyor, sonra tekrar artıyor vs. bu da ufak takılmalara yol açıyor. Dediğim gibi sanırım Windows 10 bana daha iyi gelecek.

Dostum açıkçası benim işleöcide sorunlu gibi. Driverde mi sorun yoksa GPU'da mı çözemedim. Profilimden açtığım konuya bakıp sotubumu görebilirsin.

Geri
Yukarı