Windows 11 vs Windows 10

Leon Dayı

Hectopat
Makaleler
9
Yer
İstanbul, Türkiye
RAM
4,00 GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce Experience
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i3 CPU 540 @ 3.07GHz
Windows 11 mi? Windows 10 mu? Hangisinin tercih ediyorsunuz? (*Özellik ve kullanım açısından)

Düşüncelerimi yazıyorum:
Windows 10'da Cortona'da Türkçe dil yoktu mesela Windows 11'de eklenebilirdi.
Windows 10'da bildirim kısmı ayrıydı Windows 11'de takvim kısmından kontrol edilmesini ben pek beğenmedim.
Windows 10'da Başlangıç menüsünde hareketli uygulama simgeleri vardı Windows 11'e onun biraz daha farklı şekilde sunulabilirdi.

Gördüğüm farklılıkları yazıyorum:
Windows 10'un logosu pek hoş değildi, Windows 11'in ki daha güzel buldum.
Windows 10'da ayarlar kısmını pek beğenmiyordum Windows 11'de daha güzel yapmışlar.
Windows 10'un başlangıç kısmını az çok beğeniyordum ama Windows 11'de bunu güzel geliştirmişler.

Diyeceklerim bu kadar gerisi sizde... Güzel yorumlarınızı bekliyorum.

Windows 10 kullanın derim. Windows 11 4GB RAM kullanırken delirtiyordu beni. RAM kullanımı %80'nin altına inmiyordu ben kullanırken.

Windows 10 kullanın derim. Windows 11 4 GB RAM kullanırken delirtiyordu beni. RAM kullanımı %80'nin altına inmiyordu ben kullanırken.

Windows 11'de kesinlikle hiç sorun yaşamadım. Performans olarak da bence iyi ve hiç kasma yaşamadım. Karar yine de sizin, bence rahatlıkla geçebilirsiniz.

Windows 10 kullanın derim. Windows 11 4GB RAM kullanırken delirtiyordu beni. RAM kullanımı %80'nin altına inmiyordu ben kullanırken.

Bende gayet akıcı Windows 11 kullanıyorum 2 tane Chrome sekmesi açık ve RAM kullanımı %47 tabii arka planda açık uygulamalarda var.

Windows 11'de arka plan uygulamalarını kapattım, bildirimler kapalı, açılışda çalışan her şey kapalı. Antivirüs kullanmıyorum. Denetim masasından gereksiz programları da kaldırdım. Açık hiçbir şey yokken boşta 3 GB RAM kullanıyor. En az 16 GB RAM'i olan Windows 11 kurabilir.

Bende gayet akıcı Windows 11 kullanıyorum 2 tane Chrome sekmesi açık ve RAM kullanımı %47 tabii arka planda açık uygulamalarda var.

Bu değerleri 4 GB RAM ile mi görüyorsunuz? Eğer öyle ise benim aldığım bilgisayarlarda sorun var. 6 GB'lik bilgisayarım %55-%60 RAM kullanımı ile geziyor Windows 10'da. (Tarayıcı kapalı ve Windows uygulamaları haricinde çok bir arka plan programı yok.)W11'e geçsem neler olur kim bilir...
3200U+4GB RAM ile kullandığım bilgisayar W11'de kendinden geçiyordu bir güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı