Windows 11 vs Windows 10

Bu rehberi deneyin.

O hata bende yok hiç çıkmadı, sonradan da çıkmaz umarım. Tam olarak resimdekini kastetmiştim.

Ekran görüntüsü 2022-05-19 191922.png

Windows 11'i deneyin pişman olmayacaksınız. :)

Denemesine deneriz de şu an özellik eklemediler ki Windows 10'daki özellikleri kaldırdılar ayrıca 2023'te yoğun özellik güncelleme temposuna girecekler o zaman RAM kullanımı artar kesin ayrıca 22H2 güncelleme Windows 10'daki özellikleri geri getiriyorlar 2023'te yılda 4 kere büyük özellik güncelleme gelecektir

22H2 ile kalkabilir.

22H2 kalkmayacak 23H2 kalkacak 2023 yılından ititbaren yılda 4büyük güncelleme gelecek

Windows 10 kullanın derim. Windows 11 4 GB RAM kullanırken delirtiyordu beni. RAM kullanımı %80'nin altına inmiyordu ben kullanırken.

Benim bilgisayarda Windows 11 yüklü geldi 8 GB RAM ile çok fan açıyordu fan sesi beni rahatsız ediyordu onun haricinde Windows 11 kullanım açısından bana çok hitap eden bir işletim sistemi.
Not = fan sesinden dolayı Windows 10 işletim sistemine geri döndüm.

Windows 11'de arka plan uygulamalarını kapattım, bildirimler kapalı, açılışda çalışan her şey kapalı. Antivirüs kullanmıyorum. Denetim Masası'ndan gereksiz programları da kaldırdım. Açık hiçbir şey yokken boşta 3 GB RAM kullanıyor. En az 16 GB RAM'i olan Windows 11 kurabilir.

Benim bilgisayar 8 GB RAM varken %3 kullanmasına rağmen fan sesi aşırı yüksekti.

Bende Windows 10'nun stabilitesini çok beğeniyorum. Windows 11'de denedim. Arayüz falan güzel, kısa sürede alışıyorsun. Fakat kesinlikle Windows 10 derim.

Bende size katılıyorum Windows 11 arayüz olarak geçer ama stabillik açısından bir şey diyemem.

Geri
Yukarı