Windows 11 vs Windows 10

kirazcigal

Centipat
Daha fazla  
RAM
XPG 16GB 3200mhz
SSD veya HDD modeli
XPG 240GB
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
Asus b450 mk 2
İşlemci
Ryzen 5 5600x
Windows 11 ile 10 arasında sürekli git gel halindeyim. Bilmediğim için soruyorum Windows 11 in performans açısından bana bir katkısı olur mu ? Yoksa Windows 10 ile hayatıma devam mı etmeliyim. Bu arada geçersem yükseltme ile geçeceğim.

AMD kısmında bilmiyorum ancak Intel kısmında 12. nesil ve sonrası için Win 11 öneriliyor ben de Win 11 kullanıyorum. Güncel sistemler Win 11'den daha çok faydalanıyor önceki nesil donanımlara kıyasla.

Yükseltme ile geçecekseniz bence geçmeyin. Ben sorun yaşadım yaklaşık 1 ay önce. Ayrıca anakartınız ASUS, eğer Armoury Crate yüklü ise Windows 11'de görev çubuğunun saliselik gidip gelmesi sorununu yaşamanız olası.

Windows 11'i bir aydır temiz kurulum ile kullanıyordum. GTA 5'e gireyim dedim ekran kartı fanını %100 kullanmaya başladı birden ama bunlar hep temiz kurulum yaptığımda oluyor. Sonra tekrardan Windows 10 temiz kurulum yapıp format attım.

Windows 11 ile 10 arasında sürekli git gel halindeyim. Bilmediğim için soruyorum Windows 11'in performans açısından bana bir katkısı olur mu? Yoksa Windows 10 ile hayatıma devam mı etmeliyim. Bu arada geçersem yükseltme ile geçeceğim.

Ben şu an 11 kullanıyorum ve şu ana kadar 1 kez mavi ekran yedim ama Windows 10 da lisansım olmasına rağmen rahat 20kez mavi ekran yemişimdir Windows 11 de hatalar yok denilecek kadar az 11 kullan

Yükseltme ile geçecekseniz bence geçmeyin. Ben sorun yaşadım yaklaşık 1 ay önce. Ayrıca anakartınız ASUS, eğer Armoury Crate yüklü ise Windows 11'de görev çubuğunun saliselik gidip gelmesi sorununu yaşamanız olası.
Dediğin sorunu hiç yaşamadım.

Windows 11'i bir aydır temiz kurulum ile kullanıyordum. GTA 5'e gireyim dedim ekran kartı fanını %100 kullanmaya başladı birden ama bunlar hep temiz kurulum yaptığımda oluyor. Sonra tekrardan Windows 10 temiz kurulum yapıp format attım.

Driverları yüklemiş miydiniz?

Oyun için konuşacağım. Yeni bilgisayar aldım Windows 11 hazır olarak geldi şahsen çoğu oyunda bir sürü hatalar verdi. Örnek olarak Valorant'a bir türlü giremedim BIOS'tan ayar falan yaptım yine olmadı Windows 10'a geçtim şahsen çok rahatım.

Yeni konular

Geri
Yukarı