Windows 11 vs Windows 8.1

Windows 10 2016 LTSB veya LTSC her ne kadar iyi bir sürüm olsa da destek tarafında çok mantıklı bulmuyorum. 16 GB RAM ve SSD varken Windows 10 LTSC 2021 daha iyi olabilir. (Windows 8.1 ile Windows 7yi artık kendimce ölü buluyorum)
Ölü bulmamın nedenleri: Bazen Windows Update sıkıntısı çıkarıyor ve uygulamalar desteğini bir bir çekiyor.

Bahsettiğiniz sürüm net bu değil mi?

8.1 embedded içinde hiçbir gereksiz yazılım olmadan gelir ve çok hızlıdır. Metro arayüzünü seviyorum ve umarım sizde seversiniz.

Format ekranında sizden anahtar istenir.

Windows Embedded 8.1 Industry Pro NMMPB-38DD4-R2823-62W8D-VXKJB

2016 ltsb burda var ben bir yamuğunu görmedim. Kuracaksan hizmetlerden uptade(dil paketi kurduktan sonra), search ve defender control ile de defenderı kapatırsan daha memnun kalırsın.

Windows 10'ya da Windows 11 uygundur bu sisteme. Windows 8.1 eski ve yakında desteği kesilecek bu yüzden önermem. Gereksiz olur bu sistemle Windows 8.1 kullanmak.

Ya sıkıyor bir yerden sonra farklı şeyler denemek istiyorum hızlı olmasını istiyorum windows 8.1 windows işletim sisteminin en iyisi dedikleri için kafam çok gidiyor ona.
Farklı şeyler denemek istiyorsanız Windows 11 tam size göre. Bir de şu aklınızda olsun, Windows 8.1 desteği 10 Ocak 2023'te sona erecek. Ama ESU Bypass ile güncelleme almaya devam edebilir misiniz bilmem.

Chrome 8.1'e güncelleme vermeyi kesecek 2023 de.

Windows 10'ya da Windows 11 uygundur bu sisteme. Windows 8.1 eski ve yakında desteği kesilecek bu yüzden önermem. Gereksiz olur bu sistemle Windows 8.1 kullanmak.
Önemli bilgilerim yok ben biraz takılayım baktım kötü win 11 yükleriz, zor bir şey değil ne de olsa.

Windows 10 LTSC 1809 sürümünü kur. Altı yıl daha destek alacak ve güncel programları kurabilirsin.

@lWhyMachineS eğer 8.1 ve 11 arasında 8.1 derdim ama sana tavsiyem NTLite ile kendine öezl Windows sürümü yapmak.
O nasıl bir şey?

Windows 10 LTSC 1809 sürümünü kur. Altı yıl daha destek alacak ve güncel programları kurabilirsin.
Tamam Windows 10 yükleyelim. Windows 10'dan hangi sürümü yüklemeliyim kesinlikle olarak? En iyisi hangisiyse bana söyleyip, iso dosyası linkini atar mısınız lütfen?

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…