Windows 11 vs Windows 8.1

Windows 10 2016 LTSB veya LTSC her ne kadar iyi bir sürüm olsa da destek tarafında çok mantıklı bulmuyorum. 16 GB RAM ve SSD varken Windows 10 LTSC 2021 daha iyi olabilir. (Windows 8.1 ile Windows 7yi artık kendimce ölü buluyorum)
Ölü bulmamın nedenleri: Bazen Windows Update sıkıntısı çıkarıyor ve uygulamalar desteğini bir bir çekiyor.

2016 ltsb burda var ben bir yamuğunu görmedim. Kuracaksan hizmetlerden uptade(dil paketi kurduktan sonra), search ve defender control ile de defenderı kapatırsan daha memnun kalırsın.

Merhaba dostlar, şu anda Windows 11 Pro kullanıyorum. Sistemim şu şekildedir;

Intel i5 4460 3,20 GHz.
Intel HD 4600.
16 GB RAM.
SSD.

Gerekli bilgiler yukarıdaki gibidir. Biliyorum, sistemim gayet rahat çalıştıracak bir şekildedir lakin, daha geliştirme aşamasında olduğundan da dolayı Windows 11 sürümüne pek yakın bakmıyorum açıkça söylemek gerekirse. Bu iki işletim sisteminden bana hangisini kullanmamı önerirsiniz?

-Oyun
-Günlük
-Araştırma vb.

Bu şekilde kullanıyorum bilgisayarı, her şeyi göz önünde bulundurarak ve söyler misiniz? Nedenini de belirtirseniz sevinirim.

Windows 10'ya da Windows 11 uygundur bu sisteme. Windows 8.1 eski ve yakında desteği kesilecek bu yüzden önermem. Gereksiz olur bu sistemle Windows 8.1 kullanmak.

Ya sıkıyor bir yerden sonra farklı şeyler denemek istiyorum hızlı olmasını istiyorum windows 8.1 windows işletim sisteminin en iyisi dedikleri için kafam çok gidiyor ona.
Farklı şeyler denemek istiyorsanız Windows 11 tam size göre. Bir de şu aklınızda olsun, Windows 8.1 desteği 10 Ocak 2023'te sona erecek. Ama ESU Bypass ile güncelleme almaya devam edebilir misiniz bilmem.

@lWhyMachineS eğer 8.1 ve 11 arasında 8.1 derdim ama sana tavsiyem NTLite ile kendine öezl Windows sürümü yapmak.
O nasıl bir şey?

Windows 10 LTSC 1809 sürümünü kur. Altı yıl daha destek alacak ve güncel programları kurabilirsin.
Tamam Windows 10 yükleyelim. Windows 10'dan hangi sürümü yüklemeliyim kesinlikle olarak? En iyisi hangisiyse bana söyleyip, iso dosyası linkini atar mısınız lütfen?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı