Çözüldü Windows 11 Wi-Fi simgesi yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Celal Şengirl

Decapat
Daha fazla  
Selam dostlar, bilgisayarımı açtım ve oyun oynayacakken internet yok simgesini gördüm otomatik bağlanmayı kapatmışımdır dedim açtım Wi-Fi simgesi dışında orada bulunan diğer 5 simge duruyor ama Wi-Fi simgesi yok telefonumdan kablo ile bağladım öyle kullanıyorum ama nasıl çözerim bunu?

Çözüm
VPN vs. kullandıysanız bunu tetiklemiş olabilirsiniz. Ağ ayarlarınızı sıfırlamayı deneyin. Sıfırlama işleminden sonra Windows otomatik olarak PC'nizi restartlayacaktır yaklaşık 5 dakika kadar beklemenizi öneririm.
VPN vs. kullandıysanız bunu tetiklemiş olabilirsiniz. Ağ ayarlarınızı sıfırlamayı deneyin. Sıfırlama işleminden sonra Windows otomatik olarak PC'nizi restartlayacaktır yaklaşık 5 dakika kadar beklemenizi öneririm.

Çözüm
Selam dostlar, bilgisayarımı açtım ve oyun oynayacakken internet yok simgesini gördüm otomatik bağlanmayı kapatmışımdır dedim açtım Wi-Fi simgesi dışında orada bulunan diğer 5 simge duruyor ama Wi-Fi simgesi yok telefonumdan kablo ile bağladım öyle kullanıyorum ama nasıl çözerim bunu?
Bilgisayarınız yeni mi?

VPN vesaire kullanmadım ama 3 gün önce bilgisayarımı sıfırlamıştım.
Driverlarınızı kontrol edebilirsiniz. Genellikle Windows otomatik yüklüyor fakat bazen "Windows Update" kısmından "İsteğe Bağlı Güncelleştirmeler" kısmından seçmek gerekebiliyor o kısmı da kontrol edebilirsiniz. Dediğim gibi eğer sorun yeni oluştuysa ağ ayarlarınızı sıfırlamanız daha iyi olacaktır.

Driverlarınızı kontrol edebilirsiniz. Genellikle Windows otomatik yüklüyor fakat bazen "Windows Update" kısmından "isteğe bağlı güncelleştirmeler" kısmından seçmek gerekebiliyor o kısmı da kontrol edebilirsiniz. Dediğim gibi eğer sorun yeni oluştuysa ağ ayarlarınızı sıfırlamanız daha iyi olacaktır.

Dün ve bilgisayarı kurduğum gün bunlar yaşanmamıştı bu sizce nedendir.

Dün ve bilgisayarı kurduğum gün bunlar yaşanmamıştı bu sizce nedendir.
Genellikle çeşitli programlar driver'ı bozabiliyor. O yüzden direkt VPN örneği vermiştim bazen de Microsoft güncellemelerle bozabiliyor. Ağ ayarlarınızı sıfırlamak işe yaramazsa;
CMD'yi Yönetici olarak açın ve ardından sırasıyla girin:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Ardından sistem doğrulaması ve onarımı yapabilirsiniz:
sfc /scannow

Orada sadece bunları bulabildim

Genellikle çeşitli programlar Driver'ı bozabiliyor. O yüzden direkt VPN örneği vermiştim bazen de Microsoft güncellemelerle bozabiliyor. Ağ ayarlarınızı sıfırlamak işe yaramazsa;
CMD'yi yönetici olarak açın ve ardından sırasıyla girin:
DISM /online /cleanup-ımage /checkhealth
DISM /online /cleanup-ımage /scanhealth
DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth
SFC /scannow

Ağ ayarlarını sıfırladım düzeldi.

Genellikle çeşitli programlar Driver'ı bozabiliyor. O yüzden direkt VPN örneği vermiştim bazen de Microsoft güncellemelerle bozabiliyor. Ağ ayarlarınızı sıfırlamak işe yaramazsa;
CMD'yi yönetici olarak açın ve ardından sırasıyla girin:
DISM /online /cleanup-ımage /checkhealth
DISM /online /cleanup-ımage /scanhealth
DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth
SFC /scannow

Ağ ayarlarını sıfırladım düzeldi.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-03 141230.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-03 141230.png
    34,7 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme: