Windows 11 Yapı 22000.346 ile mavi ekran hatası geri döndü!

Merhaba arkadaşlar. Dün akşam saat 9'da Microsoft, Windows Insider Beta ve Release Preview Channel üyelerine Windows 11 Yapı 22000.346'yı yayınladı. Bu yapı birçok hatayı düzeltiyor ve ilk olarak Dev Channel Yapı 22478 ile gelen yeni Fluent Emoji desteği de normal Windows 11'e geliyor.

Fakat hepsinden de önemlisi, bu yapı ile birlikte mavi ekran hatası geri döndü. Windows 11 Yapı 22000.51 ile bildiğiniz gibi mavi ekran hatası kalkıp yerine siyah ekran hatası gelmişti. Microsoft'un amacı büyük ihtimalle oturum açma ekranı ve güncelleme ekranı da siyah olduğu için onlarla uyumlu olmasını sağlamaktı. Fakat anlaşılan insanlar bu durumdan çok da memnun kalmamış veya Microsoft, tekrardan geri adım atmak istemiş. Windows 11 Yapı 22000.346 ile birlikte siyah ekran hatası mavi ekran ile değiştirildi. Yani aynı eski Windows sürümlerinde olduğu gibi sistemde ciddi bir hata oluştuğunda karşımıza mavi ekran çıkacak.

Ben şu anda Insider üyesi olduğum için deneyemiyorum çünkü Insider üyesi olan bilgisayarlarda yeşil ekran çıkıyor. Fakat normal kullanıcılara bu güncelleme geldiğinde artık sistem çökmelerinde siyah ekran yerine mavi ekran alacaklar.

Microsoft'un yayınladığı makalede de bu değişiklik geçmekte;

windows 11 22000.346 ile mavi ekran geri döndü.png

"We changed the screen color to blue when a device stops working or a stop error occurs as in previous versions of Windows."

Kaynak;

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı