Windows 11 Yapı 22623.875 ile gizli simgeler paneli güncellendi

Merhaba arkadaşlar. Az önce yayınlanan Windows 11 Yapı 22623.875 ile gizli simgeler paneli güncellendi.

Bu yeni panel şu anda tüm Insider'lar tarafından kullanılamıyor. Ayrıca bu menü tasarımı ilk olarak 22623.730 yapısında görüldü ve ilk resmi dağıtım 22623.746 yapısında yapıldı. Fakat şu anda 22623.875 yapısı ile bana da gelmiş durumda.

22623.875 gizli simgeler paneli:
windows 11 22h2 22623.875 gizli simgeler paneli.png

Karşılaştırma için 22621.1 gizli simgeler paneli:
windows 11 22h2 22621.1 gizli simgeler paneli.png

İlk bakışta devasa bir fark görünmese de dikkatli bakınca bazı farklar görülebiliyor. Örneğin artık hem "Gizli simgeleri göster" butonunun hem de gizli simgeler panelindeki herhangi bir simgenin üzerine gelme animasyonu ve üzerinde dururkenki görüntüsü Windows 11 tasarım diline uygun hale getirildi.
İkinci olarak artık butona tıklayınca bir kayma animasyonu ile menü açılıyor. Bu da yine güzel detaylardan bir tanesi.
Üçüncü olarak menü artık 4 simge yerine 5 simge yan yana geldikten sonra alt satıra geçiş yapıyor.

Onun dışında işlevsellik olarak eski menü ile aynı. Sadece artık menü üzerinden direkt olarak görev çubuğuna ikon sabitleyemiyoruz. Bunun için Ayarlar'a gitmemiz gerekiyor.

Fakat şu anda bazı hatalar mevcut. Mesela TranslucentTB'nin sağ tık menüsüne şu anda hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Diğer tüm programların sağ tık menüsü sorunsuz çalışıyor fakat TranslucentTB'nin sağ tık menüsü hiç çalışmıyor.
Bir de bu güncelleme sonrasında Başlat sağ tık menüsü (Windows+X menüsü) ve görev çubuğu sağ tık menüsündeki Acrylic şeffaflık efekti gitti. Sanırım bu menü kodu bir bug oluşturdu ve bu yüzden bu sorun çıktı. Sonuçta bu yapı bir "Beta" yapısı olduğu için hatalar normal. Ekleme: Oturumu kapatıp tekrar açtım ve şu anda Acrylic efekti sorunu düzeldi. Dediğim gibi "Beta" yapısı. Yani sorunlar normal.

Sizce bu yeni menü tasarımı nasıl olmuş?

Merhaba arkadaşlar. Az önce yayınlanan Windows 11 yapı 22623.875 ile gizli simgeler paneli güncellendi.

Bu yeni panel şu anda tüm Insider'lar tarafından kullanılamıyor. Ayrıca bu menü tasarımı ilk olarak 22623.730 yapısında görüldü ve ilk resmi dağıtım 22623.746 yapısında yapıldı. Fakat şu anda 22623.875 yapısı ile bana da gelmiş durumda.

22623.875 gizli simgeler paneli:
Eki Görüntüle 1555494

Karşılaştırma için 22621.1 gizli simgeler paneli:
Eki Görüntüle 1555493

İlk bakışta devasa bir fark görünmese de dikkatli bakınca bazı farklar görülebiliyor. Örneğin artık hem "gizli simgeleri göster" butonunun hem de gizli simgeler panelindeki herhangi bir simgenin üzerine gelme animasyonu ve üzerinde dururkenki görüntüsü Windows 11 tasarım diline uygun hale getirildi.
İkinci olarak artık butona tıklayınca bir kayma animasyonu ile menü açılıyor. Bu da yine güzel detaylardan bir tanesi.
Üçüncü olarak menü artık 4 simge yerine 5 simge yan yana geldikten sonra alt satıra geçiş yapıyor.

Onun dışında işlevsellik olarak eski menü ile aynı. Sadece artık menü üzerinden direkt olarak görev çubuğuna ikon sabitleyemiyoruz. Bunun için Ayarlar'a gitmemiz gerekiyor.

Fakat şu anda bazı hatalar mevcut. Mesela TranslucentTB'nin sağ tık menüsüne şu anda hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Diğer tüm programların sağ tık menüsü sorunsuz çalışıyor fakat TranslucentTB'nin sağ tık menüsü hiç çalışmıyor.
Bir de bu güncelleme sonrasında başlat sağ tık menüsü (Windows+X menüsü) ve görev çubuğu sağ tık menüsündeki acrylic şeffaflık efekti gitti. Sanırım bu menü kodu bir bug oluşturdu ve bu yüzden bu sorun çıktı. Sonuçta bu yapı bir "beta" yapısı olduğu için hatalar normal. ekleme: oturumu kapatıp tekrar açtım ve şu anda acrylic efekti sorunu düzeldi. Dediğim gibi "beta" yapısı. Yani sorunlar normal.

Sizce bu yeni menü tasarımı nasıl olmuş?

Simgelerin aralarında boşluklar olmuş sadece başka bir yenilik göremedim eskisiyle aynı.

Merhabalar. İnsider üyesi olmadığım halde bu yapı bana da gelmiş durumda. Format atmak da istemiyorum ama bakacaz artık. Windows 11 orijinal İSO üzerinden yükseltme yapsam geri döner mi acaba?

Geri
Yukarı