Çözüldü Windows 11 yazı tipi nasıl değiştirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Winaero Tweaker kullanabilirsin. Orada yazı tipi değiştirmenin yanı sıra bazı diğer özellikler de var. Diğer arkadaşların anlattığı farklı şeyler.
Hocam ilk öncelikle başlangıç çubuğuna gelip gelişmiş ayarlar yazıyoruz.Ondan sonra gelişmiş ayarlarda performans bölümündeki ekran yazı tipi kenarlarını düzelti işaretliyoruz.

Yada program indirmekle uğraşmadan regedit ile [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Fonts] dizinine gidip oradan değiştirebilirsin. Ancak boşluk yerine - olacak dikkat et. Örneğin "Yu-Gothic" gibi. Ben örnek verdim eğer dediğim yazı tipini yazarsan çalışmayacaktır.

Teşekkürler deneyeceğim.
O ekrandaki yazıları daha güzel göstermeye yarıyor hocam, dediğimi yapın.

1692196329675.png

Yazıları bunun gibi yapıyor yukarıdaki arkadaşın dediği.

Önerim değiştirmemen çünkü bazı yazı tipleri uyumlu olmayabilir ve kötü görünebilir. Ve sakın sadece sembol içeren yazı tipleri koyma.

Ya da program indirmekle uğraşmadan Regedit ile [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Fonts] dizinine gidip oradan değiştirebilirsin. Ancak boşluk yerine - olacak dikkat et. Örneğin "yu-gothic" gibi. Ben örnek verdim eğer dediğim yazı tipini yazarsan çalışmayacaktır.

O ekrandaki yazıları daha güzel göstermeye yarıyor hocam, dediğimi yapın.

Eki Görüntüle 1905177
Yazıları bunun gibi yapıyor yukarıdaki arkadaşın dediği.

Önerim değiştirmemen çünkü bazı yazı tipleri uyumlu olmayabilir ve kötü görünebilir. Ve sakın sadece sembol içeren yazı tipleri koyma.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Fonts] yazıyorum ama bulunamıyor diyor.

Geri
Yukarı