Çözüldü Windows 11 yeniden başlatmada geç boot ediyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Kütahya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ASUS B550M-K İşlemci: AMD Ryzen 7 5700X Ekran kartı: Palit RTX 4070 12GB Ram: XPG 3600MHZ 32GB(16*2)
Meslek
Freelance Yazılım Geliştirici
RAM
Corsair Vengance LPX ve XPG GAMMİX D30 - 16GB, DDR4, 3000MHZ, CL16
SSD veya HDD modeli
Samsung SSD 980 500GB
Ekran kartı
Gigabyte Nvidia GTX1650 GDDR6
Anakart
Gigabyte A320M S2H rev2.0
İşlemci
AMD Ryzen 3 3100
Merhaba, sistemime az önce temiz Windows 11 kurulumu gerçekleştirdim. Güncelleştirmeleri tamamladım sürücülerimi kurdum. Fakat bilgisayar normal açılışta 3 saniyede açılırken yeniden başlatmaya bastığımda 1 dakikayı buluyor formattan önce böyle değildi yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
BIOS'tan Fast Boost'u etkinleźtirin daha hızlı açılacaktır.
Ultra fast boot açık zaten. Açılışta sorun yok restart atınca sorun oluyor.

Sorunu çok saçma ancak güç seçeneklerinden dengeli Mod'u Ryzen High Performance Mod'a alarak çözdüm. Muhtemelen Ryzen modlarında bu sorun ortadan kalkıyor.
Hızlı başlatma yüzünden olabilir ama o SSD ile 1 dk da açılması tuhaf.

Dediğim gibi normal açılışta maksimum 3-4 saniyede açılırken yeniden başlatma 1Dk'yı buluyor.

Dediğim gibi normal açılışta maksimum 3-4 saniyede açılırken yeniden başlatma 1Dk'yı buluyor.

Yeniden başlatma ile bu olay olmuyor, hızlı başlatma açıkken ki oranla yavaş açılır.

BIOS'tan Fast Boost'u etkinleźtirin daha hızlı açılacaktır.
Ultra fast boot açık zaten. Açılışta sorun yok restart atınca sorun oluyor.

Sorunu çok saçma ancak güç seçeneklerinden dengeli Mod'u Ryzen High Performance Mod'a alarak çözdüm. Muhtemelen Ryzen modlarında bu sorun ortadan kalkıyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Merhaba, sistemime az önce temiz Windows 11 kurulumu gerçekleştirdim. Güncelleştirmeleri tamamladım sürücülerimi kurdum. Fakat bilgisayar normal açılışta 3 saniyede açılırken yeniden başlatmaya bastığımda 1 dakikayı buluyor formattan önce böyle değildi yardımcı olabilir misiniz?
Restart yaparken fast boot devre dışı kalır. O yüzden açılıştan daha geç başlar.

Geri
Yukarı