Windows 11 yeterince iyi mi?

CharaButCatW

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel 11. Nesil Core i5 1135G7 2.4 GHz Turbo Boost 4.2 GHz, NVIDIA MX330 2GB
1 TB HDD + 256 GB SSD, 8GB RAM
Meslek
Öğrenci (Hafızlık)
Evet. Elimde del Vostro 3400 var ve Windows 11'i tam olarak destekliyor. Ne yazık ki Windows 11 bu bilgisayarda ciddi anlamda performans düşüklüğü yaratıyor. Örneğin Valorant'ta Windows 10 üzerinden MX330 ekran kartım ile 100FPS altına düşmüyorum. Windows 11'de ise 60 FPS üzerine çıkamıyorum. Bilgisayar çok ısınıyor. İşlemcim de yavaş değil, 3.8GHz Turbo'su var. Ayrıca çoğu driver Windows 11'de çalışmadı ya da hatalı çalıştı. Windows 11'in dizüstü bilgisayarlar için hala mükemmel olduğunu düşünmüyorum. Peki bu hatalar düzelirse ne zaman düzelir?

Windows 10 bile onca yılda anca oturdu. Windows 11'den pek bir şey beklememek gerekiyor, milattan önce kalma çekirdeğe hala saçma sapan yük veriyorlar. Her yazılım, her cihaz ile güzel çalışacak diye bir kaide yok ayrıca. Windows 10'da kal bence.

İşletim sistemi aşırı iyi mükkemel tek soru nu aşırı RAM yiyor. Senin sorununda donanımın zayıf. 10 defa yüklemişimdir bilgisayarıma hiç hata almadım bir de üzerinde donanımım aşırı kötüydü Celeron B830 4 GB RAM Intel HD graphcs 80 GB HDD. Şu anda işlemciyi i5 yaptım HDD depola mısını da yükselttim ve gerçekten performansı çok iyi.

Kendim 2 hafta gibi Windows 11 kullandım. Güzel çok fazla eleştireceğim bir şey yok. Torrent programları kasıyor. Bu yüzden kaldırdım. Windows 10 döndüm. Bence olmasa da olur. Windows 10 candır.:)

FPS sorunu ben görmedim, sorun burada sürücü ya da ayar kaynaklı olabilir mi? Yani 5-10 FPS olsa anlaşılırdı ancak siz 60FPS üzerine çıkamıyor demişsiniz. Sistem tüketimi açısından 500 MB civarı ortalama tüketim farkı gördüm. Hibit ile kullanmadığınız Windows uygulamalarını kaldırırsanız RAM tüketimi 2-2.5GB seviyelerine düşüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı