Windows 11 "your device ran into a problem and needs to restart" hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Uorku

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
RAM
SODIMM 2667 MHz
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG MZNLN256HAJQ-00000 256 GB
Ekran kartı
GTX 1050 4GB
Anakart
Insyde Corp.
İşlemci
Intel Core I5 9300-H CPU 2.40 GHz
Google Chrome üzerinden gezinirken bir anda bu hatayı aldım aşağıya fotoğrafını ve minidump dosyamı paylaştım.

20230828_220158.jpg

Minidump dosyası: Minidump.rar

Cihazınızın tüm sürücüleri güncel mi veya yüklü olmayan herhangi bir sürücü var mı acaba?

Windows Update üzerinden baktım güncelsiniz diyor. İsteğe bağlı güncelleştirmeler bölümünde ise 10 tane sürücü güncelleştirmesi mevcut diğer güncelleştirmeler bölümünde ise .NET Framework güncelleştirmesi var sadece o kadar.

1693254288254.png

Windows 11de aynı hata ile bugün 3 farklı bilgisayarda karşılaştım. Her şeyi denedim. Bir süre sonra bios ekranı geldikten hemen sonra reset atmaya başladı. Yeni disk hazırlayıp biosta boot kısmında hazırladığım ssdyi üste aldım. Windowsu kurarken sadece C diskini sildim ve kurdum aynı sorun yaşanmadı tekrar. 2 3 gün öncede aynı şeylerle uğraştım. Dün kendi bilgisayarımda da oldu. Nedenini bilmiyorum. Win 10'a geçtim tekrardan. (Genelde boot dosyalarındaki eksiklikten kaynaklanıyor.)

Windows 11'de aynı hata ile bugün 3 farklı bilgisayarda karşılaştım. Her şeyi denedim. Bir süre sonra BIOS ekranı geldikten hemen sonra reset atmaya başladı. Yeni disk hazırlayıp BIOS'ta boot kısmında hazırladığım SSD'yi üste aldım. Windows'u kurarken sadece C diskini sildim ve kurdum aynı sorun yaşanmadı tekrar. 2 3 gün önce de aynı şeylerle uğraştım. Dün kendi bilgisayarımda da oldu. Nedenini bilmiyorum. Windows 10'a geçtim tekrardan. (Genelde boot dosyalarındaki eksiklikten kaynaklanıyor.)

Ben Windows 10'da ikende aynı hatayı alıyordum hata kodu da aynıydı nadiren de olsa alıyordum.

@Kriegeral sürücü güncelleştirmelerini yaptım fakat 1 tanesini yapamıyorum.

1693254993209.png

Yükleme hatası - 0x800b010c alıyordum yeniden başlattım şimdi güncelliyorum fakat tekrar geri geliyor

Ben Windows 10'da ikende aynı hatayı alıyordum hata kodu da aynıydı nadiren de olsa alıyordum.

@Kriegeral sürücü güncelleştirmelerini yaptım fakat 1 tanesini yapamıyorum.

Eki Görüntüle 1921746

Yükleme hatası - 0x800b010c alıyordum yeniden başlattım şimdi güncelliyorum fakat tekrar geri geliyor
Dediğim yöntemi yapabilirsiniz. Büyük ihtimalle direk geçiş yaptınız Windows Update kısmından. Eski Win10'unuzunda dosyalarında problem olabilir. Yeni bir disk hazırlayıp kurmanızı tavsiye ederim.

Dediğim yöntemi yapabilirsiniz. Büyük ihtimalle direk geçiş yaptınız Windows Update kısmından. Eski Windows 10'unuzunda dosyalarında problem olabilir. Yeni bir disk hazırlayıp kurmanızı tavsiye ederim.

Hayır temiz kurulum ile Windows 11'e geçtim ve bununla birlikte C diskini biçimlendirdim kurmadan önce.

Hayır temiz kurulum ile Windows 11'e geçtim ve bununla birlikte C diskini biçimlendirdim kurmadan önce.
O halde güncelleyemediğiniz sürücüyü bir şekilde güncellemelisiniz, hata sebebine internetten baktığımızda hatanın sürücülerin güncel olmadığından kaynaklandığı yazıyor.

Geri
Yukarı