Windows 11 Yüksek RAM kullanımı, Çözünürlük ve Restore İşlemi

iNeonDragon

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yeni bir laptop aldım. Asus Rog Strix G513RM. Üç tane sorum var bu bilgisayar ile ilgili
1 - Cihaz boşta iken RAM kullanımı 8-10 GB civarında. Bilgisayar açıldığı anda kullanım böyle. Bunun sebebi nedir? İçinde sistemle beraber geldiği için Asus programları ile alakalı olabilir mi?
2 - Cihazın ekranı 2K 165 Hz ama sitesinde isterseniz 1080p 300 Hz kullanılabilir demişti. Ekranı 1080p yaptığımda 300Hz ayarı görünmüyor. Bu başka bir yerden mi yapılıyor. Bulamadım bu ayarı.
3 - Cihazın içinde RESTORE adında bir bölüm var gizli. 20 GB civarı. Bu bölüm ne işe yarıyor? Eski bilgisayarlarda otomatik format tuşu vardı ama bunda öyle bir tuş yok ve satıcıya sormuştum otomatik format var mı diye, hayır kendi içinde Windows ile geliyor ama format atmak için internetten ISO çekip format atmanız gerek Key otomatik aktif olur sadece demişti. Eğer öyleyse bu bölüm ne işe yarıyor?
Sistem Özellikleri
İşlemci : AMD Ryzen 7 6800H
Ekran Kartı : Nvidia RTX 3060 6GB
Bellek : 16 GB DDR5 4800 MHz
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

hangi işletim sistemi?

görev yöneticisinden ram kullanımlarına baktınız mı? yoksa fotoğrafını atarmısınız

Baktım ama çok fazla program var garip garip isimlerde. 400e yakın uygulama çalışıyor 3-4 MB falan kullanıyorlar ama 400 tane olunca işte baya bir RAM kullanımı oluşturuyorlar. İşletim sistemi Windows 11 22H2

RAM kullanımını çözdüm format atarak. Büyük ihtimal Asus'un kendi yazılımları kullanıyorfu RAM'i ama Restore bölümü çalışmıyor artık. Silmedim ama açılmıyor. Şuan tek sorun ekran kartı gibi görünüyor. Normalde 140W yazıyordu 130W görünüyor artık

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı