Windows 11'de açık uygulama bile yokken mouse takılıyor

Furkan394

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB Micron RAM + 16 GB Crucial RAM
SSD veya HDD modeli
512GB SSD + 1TB Samsung 970 EVO Plus
Ekran kartı
NVIDIA RTX 4050 GPU
İşlemci
12th gen Intel(R) Core(tm) i7-12700H 2.30 GHz
Arkadaşlar merhaba,

Laptopum ASUS ROG Zephyrus GU603zu. Windows 11 yüklü ve alalı 1 yıl oldu. Bu zamana kadar herhangi bir takılma, donma sorunu yaşamadım. Şu anda arka planda veya ekranda hiçbir uygulama açık olmasa bile fareyi hareket ettirdiğimde 2 saniye takılıyor. Bu bazen oluyor bazen olmuyor. Dün hiç donmazken bugün dondu mesela. Ayrıca oyunlarda da bir sıkıntı yok. 16 GB RAM ilave etmiştim ve ondan mı acaba diye düşünerek eklediğim RAM'i söktüm yine devam etti. Herhangi bir virüs bulunmuyor. Sadece programlama ve oyun için kullanıyorum. Bir fikri olan var mı acaba?

Mouse: Logitech MX Master 3S şarj sorunu yok. Başka bir mouse ile de denedim.

Sistem: ASUS ROG Zephyrus GU603zu.
Windows 11 Pro.
12th gen Intel(R) Core(tm) i7-12700H 2.30 GHz.
16 GB RAM + 16 GB RAM ilave ekledim.
512 GB SSD + 1TB Samsung 970 EVO Plus ilave ekledim.
NVIDIA RTX 4050 GPU.

Yüklü uygulamalar: VS, VS Code, ıntellij gibi programlar.
Büyük küçük oyunlar.

Son düzenleme:
Hayırlı günler sök tak sesi geliyor mu?

Geliyorsa 3 - 4 aydır aynı sorunu bende yaşadım farede sorun var dediler mouse değiştirdim USB sürücüsünü sil ve yükle dediler silip yükledim başka USB portlarındada denedim sonuç değişmedi BIOS'u güncelledim format attım yine aynı sorun oyun içinde veya dışında anlık 1-2 saniyeliğine USB sök tak sesi gidip geliyor

Çözüm xHCI devre dışı bırakmak BIOS'a girip Advance - Devices - USB seçeneğine girip xHCI hand off disable kapatırsanız sorununuz inşallah çözülecek

Son düzenleme:

Geri
Yukarı