Windows 11'de ağ başdaştırıcısı ayarları nasıl olmalı?

MUHAMMEDDDDDDDD

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Technopat'ta yeni değilim bir önceki Google hesabımı silmek zorunda kaldığım için yeni hesap açtım. Sorunum şu dün Windows 11'e geçtim Windows 10'da internetim iyiydi 11 de internet download ve upload hızlarım çok düştü sayfalr açılmamaya başladı bende bağdaştırıcı ayarlarını yapmak istedim ama ayarlar İngilizceydi İngilizcesi olan biri hangi ayarları yapmam gerektiğini söyleyebilir mi? Teşekkürler.

Ekran görüntüsü 2023-12-08 194801.png

Ekran görüntüsü 2023-12-08 194906.png

Ekran görüntüsü 2023-12-08 194847.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağıdaki iki şey birbirinden bağımsızdır.
Birini yapıp diğerini yapmayabilir veya her ikisini de yapabilirsiniz.

1-) DNS ayarlayıp deneyin. Yandex DNS fena değildir. Başka DNS de seçebilirsiniz.

2-) Modem arayüzüne girip kanal ayarlarını değiştirin.
Varsayılan olarak ''otomatik seç'' ayarlıdır.'' Tercihen 11. Kanalı seçin ama 9,10,11,12,13 ten birini de seçebilirsiniz.

EK: Atmış olduğunuz ekran görüntüsünde ''güç yönetimi'' sekmesine girin. Ne yapmanız gerektiğini kendiniz göreceksiniz. Bu aygıtı kapatamasın durumuna getireceksiniz.

Aşağıdaki iki şey birbirinden bağımsızdır.
Birini yapıp diğerini yapmayabilir veya her ikisini de yapabilirsiniz.

1-) DNS ayarlayıp deneyin. Yandex DNS fena değildir. Başka DNS de seçebilirsiniz.

2-) modem arayüzüne girip kanal ayarlarını değiştirin.
Varsayılan olarak "otomatik seç ayarlıdır." tercihen 11. kanalı seçin ama 9, 10, 11, 12, 13'ten birini de seçebilirsiniz.

Ek: Atmış olduğunuz ekran görüntüsünde "güç yönetimi" sekmesine girin. Ne yapmanız gerektiğini kendiniz göreceksiniz. Bu aygıtı kapatamasın durumuna getireceksiniz.

DNS ayarlarımı 1.1.1.1
1.0.0.1 olarak yaptım zaten

Bu arada Ethernet kullanıyorum.

Ethernet kullanmanıza rağmen yavaş olması normal değil.
Başka DNS seçerek test edin ki DNS den kaynaklanıp kaynaklanmadığı konusunda şüphe kalmasın.

En azından Technopat'ta oradaki ayarlarla internet bağlantısının düzeleceğine dair herhangi bir konu ve soruna rastlamadım. Bu tip konularda internette epeyce araştırma yaptığımda da denk gelmedim. Siz daha önce yaptıysanız vardır ve bende öğrenmiş olurum.

Geri
Yukarı