Windows 11'de başlat çubuğuna basınca çıkan isim soy isim gizlenir mi?

taha782

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba benim sorum başlıktaki gibidir. Windows 11'de görev çubuğundaki başlata basınca çıkan isim soyisimi nasıl gizleyebilirim ya da gizleyebilir miyim? Aynı zamanda ayarlara girince de isim, soy isim ve mailim gözüküyor bunları da gizlemek istiyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba benim sorum başlıktaki gibidir. Windows 11'de görev çubuğundaki başlata basınca çıkan isim soyisimi nasıl gizleyebilirim ya da gizleyebilir miyim? Aynı zamanda ayarlara girince de isim, soy isim ve mailim gözüküyor bunları da gizlemek istiyorum. Teşekkürler.
Resim atar mısın?

Merhaba Sevgili Taha! Bilgisayarını "Yerel Hesap" olarak ayarlayabilirsin. İsmin ve soyismin gizlenmeyebilir. Fakat Mail hesabın gizlenir. Unutma ki Yerel Hesaba geçiş yaparsan Windows'taki bazı özellikler deaktif olabilir.
Nasıl Yapılır?
Ayarlar>>Hesaplar>>Bilgileriniz>>Microsoft Hesabı>>Yerel hesaba geçiş yap.
İstediğiniz zaman Microsoft Hesabına geri dönüş yapabilirsiniz.

Ayarlar kısmında gözükmemesi için ayarlar menüsünün büyüklüğünü küçültün solda çıkan menüler ve hesap bilgisi küçülüyor

Yerel hesaba geçerseniz mail adresi vs. gözükmez ne isim koyarsanız ekranda o isim gözükür ya da Microsoft hesap ayarlarından hesabınızın ismini değiştirebilirsiniz.

Ekran görüntüsü 2023-12-23 184748.png

Resim atar mısın?

Geri
Yukarı