Windows 11'de başlat menüsü ve arama kısmı çalışmıyor

NoxeGod

Centipat
Arkadaşlar, baştan söyleyeyim "Yarım yamalak işletim sistemi o!" gibi yorumlar yapmazsanız sevinirim. İlk öncelikle sitesinde yazan, başka sitelerde yazan ve videolardaki çözümleri denedim. (en az 10 tane falan.) Sonucunda hala açılmıyor. Kısaca cevap vermek gerekirse ne sıfırlamak, ne temiz kurulum yapmak, ne de başka bir şey istemiyorum. Ne kadar çözüm varsa sıfırlamak vb. dışında hepsini deneyebilirim.

Şimdi fark ettim de tarih ve saat butonları da çalışmıyor.

Son düzenleme:
Bende 11 kullanıyorum fakat böyle sorun yaşamadım hiç. Windows 10 kullandığım sırada masaüstünde sağ tık yapınca pc donuyordu bin bin türlü yolu denedim ama düzelmedi en son temiz kurulum yaptım öyle düzeldi. Yani demek istediğim şey Windows uygulamaları hatalı veya eksik yüklenmiş temiz kurulum yapman lazım.

Güncelleme var mı diye bak? Varsa geç yoksa:
Erkenden güncelleme yapmadın di mi? Önce başkalarının alıp kullandıktan sonra kendine yüklemen gerekiyor güncellemeleri,güvenlik haricinde.

Windows'un bir programı engelliyor olabilir.
Yada başka bir program olabilir senin yüklediğin.

Bu sorun olmadan önceki hali ile şuanki hali arasında nasıl değişikler yaptın?

%90 format atman lazım.

Bunu yaşayan birden fazla insan var. Tek ben değilim. Format attıktan sonra tekrar başıma gelebilir yani. Windows 11'i güncel olması sebebi, teması ve yapay zeka uygulaması için kullanıyorum. Format atacaksam Windows 11 kurmamam lazım mantıken. Bu yüzden tüm düzenşim bozulabiliceği için uğraşmak istemiyorum. 1 ton ayar var ve bunlara oyun içi ayarlar dahil. En iyisi yeni güncellemeyi beklemek. Başlat menüsünü çok fazla kullanmasamda arama menüsünü çok kullanıyordum. Neyse Windows+r ile idare edeceğim artık.

Bu sorun olmadan önceki hali ile şu anki hali arasında nasıl değişikler yaptın?

Hiçbir şey. Güncelleme vardı yaptım (önceden).

Not: Ara kısmı düzeldi fakat bildirimler ve Windows hala bozuk. Fakat bazı uygulamalar hala gözükmüyor (arama kısmında). Ayrıca güncellemeleri tekrar kontrol ettim bir tane daha var onu yapıyorum.

Bunu yaşayan birden fazla insan var. Tek ben değilim. Format attıktan sonra tekrar başıma gelebilir yani. Windows 11'i güncel olması sebebi, teması ve yapay zeka uygulaması için kullanıyorum. Format atacaksam Windows 11 kurmamam lazım mantıken. Bu yüzden tüm düzenşim bozulabiliceği için uğraşmak istemiyorum. 1 ton ayar var ve bunlara oyun içi ayarlar dahil. En iyisi yeni güncellemeyi beklemek. Başlat menüsünü çok fazla kullanmasamda arama menüsünü çok kullanıyordum. Neyse Windows+r ile idare edeceğim artık.

Hiçbir şey. Güncelleme vardı yaptım (önceden).

Not: Ara kısmı düzeldi fakat bildirimler ve Windows hala bozuk. Fakat bazı uygulamalar hala gözükmüyor.
Güncelleme ile geldi ise. Yakında ufak bir güncelleme yollayarak düzeltirler.

Ben ilk zamanlarımda kullandığımda sağ tık seçeneklerinde sıkıntı çıkıyordu sonra zamanla çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı