Windows 11'de "chkdsk C: /f /r" komutu çalışmıyor

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
Windows 11 PC'imde herhangi bir disk sorunum yok, fakat PC açık halde iken CMD ekranına "chkdsk C: /f /r" yazıp yeniden başlattığım da ekrana gelen geri sayımın ardından "scanning and repairing Drive (C: )" yazıyor ve tarama yapmadan PC'yi açıyor bunun olması diskimde herhangi bir hata olmadığı için mi? Yoksa bu üstüne uğraşmam gereken bir sorun mu? Cevaplarınızı bekliyor olacağım, iyi günler.

Windows 11 PC'imde herhangi bir disk sorunum yok, fakat PC açık halde iken CMD ekranına "chkdsk C: /f /r" yazıp yeniden başlattığım da ekrana gelen geri sayımın ardından "scanning and repairing Drive (C: )" yazıyor ve tarama yapmadan PC'yi açıyor bunun olması diskimde herhangi bir hata olmadığı için mi? Yoksa bu üstüne uğraşmam gereken bir sorun mu? Cevaplarınızı bekliyor olacağım, iyi günler.
Hocam sorunu çözdünüz mü?

Komut gereği böyle bilgisayarı onarıyor bir sorun yok.
Ben başka uygulamalarla da tarattım diskte sorun yok ama disk bölmeye gelince disk bozuk görünüyor chkdsk komutunu kullanın diyor yukarıdaki sorunu yaşıyorum.

Disk bölüp dual boot ile windows kuracağım. Minitool gibi uygulamayla disk böldüm ama değişik hatalar veriyor sadece linux kurabiliyorum.

Bu konudan sonra 2 kez format attım. Şuan bir sorunum yok bunun hakkında.
Tamamdır hocam

Geri
Yukarı