Windows 11'de dosya erişim izni nasıl verilir?

MEGRX

Decapat
Daha fazla  
Kurmuş olduğum bir program bana erişebilmesi için bir kütüphane klasörü oluşturmamı istiyor. Oluşturduğum klasöre programın kütüphanesini ekliyorum. Programı açtığım zaman program kütüphane klasörünü görüyor fakat açılırken bu klasöre erişim iznimin olmadığını ve adminden erişim izni vermesini isteyin diyor. Ben ne kadar video izlesem de erişim iznini veremedim. Oluşturduğum klasörde erişim iznine sahibim fakat alt kullanıcılarda sadece okuma ve yazma veya sadece yazma iznine sahibim. Klasöre sağ tıklayıp güvenlik izinlerinden admin olarak bu kullanıcılara izin veriyorum. İzin verdikten sonra gelişmiş seçeneğine girip kontrol ediyorum ama yine izne sahip değilim. Diğer sekmede iznim olduğu gözüküyor. Programı tekrardan açtığımda yine aynı hatayı alıyorum. İşletim sistemim Windows 11, kurulum yaparken yerel hesap oluşturarak girdim. Tek bir kullanıcı ve admin olması gerektiğini düşünüyorum. Kullanıcılara baktığım zaman bir sürü kullanıcı görüyorum ve bunların hiçbirini ben oluşturmadım. Üç saattir bu hatayı düzeltmeye çalışıyorum. Kendi kullanmış olduğum bilgisayarda oluşturmuş olduğum klasöre nasıl tam erişim izni alabilirim? Forumlarda kurmuş olduğum programda bu hatayı alan herkese verilen cevap "programla bir alakası yok, her kullanıcı bu hatayı alıyor. Programda bir problem yok sizin dosyalarınıza erişim izniniz yok." deniyor.

1.png

2.png

3.png

@Ali Güngör @Recep Baltaş lütfen müsait olduğunuzda ilgilenebilirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı