Çözüm Windows 11'de görev çubuğu simgelerini sola kaydırma

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

AJFA

Terapat
Süper Moderatör
Sosyal Tayfı
Makaleler
28
Yer
İzmir, Türkiye
Windows 10'daki düzenden sonra Windows 11'in görev çubuğuna alışamadıysanız çözüm çok basit.

Settings -> Personalization -> Taskbar -> Taskbar alignment kısmında "center" yerine "left" seçeneğini seçin.

1623795596433.png

1.png

Erişime açıldı mı? Yoksa ISO olarak mı indiriyoruz? Kurarsam deneyeceğim, ortaya alışık değilim.

Bundan sonra o ortalama yapan yazılımları yapan ekipler işsiz kalacak :D
Aylardır TaskbarX kullanıyorum, neden daha önce kullanmadım diye soruyordum bir de kendime. Microsoft'tan biri de kullanmış demek ki bunu, hoşlarına gitmiş belli. Windows 11'deki çok daha akıcı tabii ki. Düzgünce getirsinler de tek istediğimiz o. Konu Microsoft olunca, onun ekosistemine bağlı olsam da endişeleniyorum güncellemelerde.

@Dutchman doğru. Ancak bir özelliği işletim sistemine gömmek her zaman verimli olmayabiliyor. Şu an görünüşe göre stabil çalışıyor. Bakalım, tam hali ile çok daha iyi olacağını düşünüyorum 🔥
Evet, çok uzun süre test etme şansım olmadı tabii ama kullandığım süre boyunca herhangi bir sorun yaratmadı. Yalnız dikkatimi çeken şey, TaskbarX'de uygulamayı açtıktan sonra görev çubuğunun ortalanması. Windows 11'de ise uygulamayı tetiklediğiniz anda o uygulamaya özel görev çubuğunda bir alan ayrılıyor ve hemen ona göre ortalanıyor. Tepkiselliği ciddi anlamda yüksek. Umarım stabil bir şekilde tamamlarlar final versiyonunda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı