Windows 11'de görev çubuğunda pikselleşme oluyor

showOpcode

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB DDR4
SSD veya HDD modeli
Samsung
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 3050
İşlemci
Intel Core i5 12. nesil
Esenlikler.

Bir hafta önce HP Victus 15-fa0011NT model bilgisayar aldım. Windows 11 kurulumu ardından yaklaşık 1-2 gün sonra (tam hatırlamıyorum) Windows görev çubuğunda 2 veya 3 piksel genişliğinde tüm ekran boyunca uzanan ve genellikle görev çubuğunun yakınlarında 0.5-1 saniyeliğine piksel bozulmaları oluyor.

Oyunda veya video izlerken bu olmuyor. Masaüstünde takılırken çok nadiren oluyor. Acaba Intel Onboard grafik sürücüsü doğru güncellenmedi mi, tam emin değilim. Ekte gördüğünüz gibi. Bazen çok sıklaşıp 2-3 saniye kadar ekranda kalabiliyor. Mouse'u hareket ettirdiğimde ise kaboluyor.

Konu hakkında bilgisi olan ve yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 18c631e5-5836-44cb-a0a5-92a6e2dd0a3f.jpg
    18c631e5-5836-44cb-a0a5-92a6e2dd0a3f.jpg
    333,5 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Win CTRL Shift b kısayoluyla dwm önbelleğini sıfırlamayı deneyin.

Artifact sorunu gibi gözüküyor bu arada, ekran kartı ya da ekran sorunu gibi ama bunlar olmazsa servise verin diyeceğim ama sadece masaüstünde oluyor, ilginç.

Söylediğinizi denedim ancak sorun çözülmedi. Şunu fark ettim ekranda herhangi bir değişiklik olmadığında ekranda kalıyor ancak en ufak bir frame yenilemesinde bozulma kayboluyor. Intel Graphics de mevcut bir güncelleme var şuan onu yüklüyorum. Bu arada Counter Strike oyununda lobi ekranında da 1-2 kez bu bozulma çok kısa süreliğine ekrana geldi ancak farklı bir konumda.
Düzenleme: Intel UHD grafik kartını devre dışı bıraktığımda sorun ortadan kalkıyor. Yüksek ihtimalle sürücü kaynaklı bir hata.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı