Windows 11'de hâla Valorant hatası var mı?

BIOS'tan Secure Boot ve TPM açılması gerek oyunda FPS ve donma sorunları olmaması için BIOS'tan ayar açılmazsa FPS donma sorunları olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'tan Secure Boot ve TPM açılması gerek oyunda FPS ve donma sorunları olmaması için BIOS'tan ayar açılmazsa FPS donma sorunları olur.
Secure Boot ve TPM'in donma sorunu ile bir ilgisi olmaması lazım. Oyun doğrudan açılmıyor yanlışım yoksa.

Hocam sorun şirket tarafından düzeltiliyinceye kadar bence Windows 10 da kalın.
Bende de FPS sorunu vardı Windows 11 de Secure Boot açınca düzeldi ancak RAM'ımı tamamen kullandığı için Windows 10'a geri döndüm.

Hayır sorun devam ediyor. TPM olmasına rağmen ne yaptıysam olmadı. Bende sırf Valorant için Windows 11'in yanına Dual boot ile Windows 10 kurdum.

İlk başlarda sorun yaşamıyordum ama 2 gün önce tekrardan giriş yapayım derken yine aynı sorunlar karşılaştım ilk önce BIOS sıfırladım ondan sonra tekrardan TPM ve securty Boot'u aktif ettim sorunum düzeldi isterseniz deneyebilrsiniz. Yalnız BIOS'a girerkek user olarak girdiğinden emin olun aksi taktirde ayarları kaydetmiyor.

Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum. Windows 11'de olan arkadaşlar Valorant açılıyor mu? Yani sorun bitti mi?

TPM ve Secure Boot açık olduğunda hiçbir problem olmuyor. Donma sorunu vs. sistemle alakalı bir durum Windows'la değil. Sistemin düşük değilse Windows 10'da nasıl oynuyorsan Windows 11'de de öyle oynarsın. TPM ya da Secure Boot'tan biri açık değilse zaten oyuna giremiyorsun.

Geri
Yukarı