Windows 11'de harici GPU elle seçilince bilgisayar çöküyor

Remzi Peker

Decapat
Daha fazla  
Monster Abra A5 v.16.4 model GTX1650'li bir dizüstü bilgisayar kullanıyorum. Minecraft Game Pass'e geldiği için bilgisayarımda denemek istedim. Java sürümünü yükleyip oynamaya başladım. Oyun içinde ayrıntılara baktığımda dahili GPU'yu kullandığını gördüm. Buraya kadar hiçbir sorun yok. Çünkü bu benim de yaşadığım ve yıllardır devam eden bir sorun. Ben bu sorunu Windows 10'da iken NVIDIA Denetim Masası'ndan otomatik grafik seçimini yüksek performanslıya alarak çözüyordum. Bu sefer de aynısını yapıp oyuna girdiğimde sadece oyun değil aynı zamanda bilgisayar doğrudan çökme ekranına yönlendiriliyor ve yeniden başlatılıyor. Defalarca denedim ve sonuç aynı. En güncel NVIDIA sürücüsünü kullanıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Ekran görüntüsü 2021-11-03 213053.png
Ekran görüntüsü 2021-11-03 213138.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlar/Sistem/Monitör/Grafik Ayarları deyin. Buradan istediğiniz oyunu veya programı seçip yüksek performans GPU olarak ayarlayın. Bir de böyle deneyin.

Onu da denedim. Minecraft Launcher ve javaw.exe yi yüksek performansa aldım. Aynı sonuç. Fakat sadece Minecraft'ta böyle bir şey var.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı