Windows 11'de HDR açıkken sistem kilitleniyor

Falcon78

Kilopat
Makaleler
9
Yer
İstanbul
RAM
16 GB RAM CL 16 3600 Mhz
SSD veya HDD modeli
Sandisk Ultra 3d nvme
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
Z490A Pro
İşlemci
10400F
Windows'un HDR modu açıkken sistem ara sıra kilitleniyor. HDR kapalı iken sorun yok son kilitlenmede sistem log oluşturdu WinDbg ile aşağıdaki detaylara ulaştım.

Sistem tüm sürücüler, Windows güncel monitör HDR destekli bu arada.

symbol_name: Nvlddmkm+8C629
Module_name: Nvlddmkm.
Image_name: nvlddmkm.sys
Stack_command: Cxr. Ecxr; KB.
Bucket_ıd_func_offset: 8C629.
Faılure_bucket_ıd: 0x133_DPC_nvlddmkm!unknown_function
Os_versıon: 10.0.22000.1
Buıldlab_str: Co_release.
Osplatform_type: X64.
Osname: Windows 10.
Faılure_ıd_hash: {15C3AF0E-5564-7A80-2E26-65B5115ECC4D}
Followup: Machineowner.
---------

Oluşan memory.dmp dosyası 2 GB boyutunda o yüzden paylaşamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11 ile alakası yok dostum Windows 10'da da yaşadım bu sorunu.

Windows HDR açıkken yaşanıyor HDR kapalı iken böyle bir sorun yok.

Hocam bende de LG 27GL83A-B monitörü var RTX 2070 R7 3800X sistemde bende de takılma yaşandı Windows 10'da. Bu olay neden kaynaklı ya acaba? Ben yeni aldım monitörü iade edeceğim eğer bu bir problemse. Onun dışında monitör iyi çünkü. Siz çözebildiniz mi sorunu?

Hocam bende de LG 27GL83A-B monitörü var RTX 2070 R7 3800X sistemde bende de takılma yaşandı Windows 10'da. Bu olay neden kaynaklı ya acaba? Ben yeni aldım monitörü iade edeceğim eğer bu bir problemse. Onun dışında monitör iyi çünkü. Siz çözebildiniz mi sorunu?

Durduk yere bir anda kilitleniyor değil mi internette dolaşırken ya da video açıkken vs.

Windows ile NVIDIA driverları arasında ki bir uyumsuzluk problemi bu monitörden kaynaklanan bir şey değil bence en son kilitlenmede sistem log dosyası oluşturdu suçlu ortaya çıktı "nvlddmkm.sys"

Şu an NVIDIA'nın son Driver'ı kurulu bir problem yok ama sistem tekrardan kilitlenip log oluşturursa NVIDIA'ya mail atacağım GeForce forumlarında bu durumu paylşamıştım moderatör log dosyasının detaylı incelenmesi için mail adresi verdi. Windows HDR modu NVIDIA Driver'ı ile kritik bir çakışma yapıyor bir yerde bu da sistemi kilitliyor.

Gerçi HDR10 monitörler gerçek HDR deneyimi sunmuyor gerçek HDR için sertifikalı HDR400 monitörler gerek onlarda pahalı maalesef ama yine de HDR10 destekli monitörlerde HDR açılınca renkler genel anlamda bayağı iyi seviyeye geliyor.

Sende de sorun devam ederse GeForce foruma konu aç akşama mail adresi paylaşırım oraya log dosyasının mailini at incelesinler.

Durduk yere bir anda kilitleniyor değil mi internette dolaşırken ya da video açıkken vs.

Windows ile NVIDIA driverları arasında ki bir uyumsuzluk problemi bu monitörden kaynaklanan bir şey değil bence en son kilitlenmede sistem log dosyası oluşturdu suçlu ortaya çıktı "nvlddmkm.sys"

Şu an NVIDIA'nın son Driver'ı kurulu bir problem yok ama sistem tekrardan kilitlenip log oluşturursa NVIDIA'ya mail atacağım GeForce forumlarında bu durumu paylşamıştım moderatör log dosyasının detaylı incelenmesi için mail adresi verdi. Windows HDR modu NVIDIA Driver'ı ile kritik bir çakışma yapıyor bir yerde bu da sistemi kilitliyor.

Gerçi HDR10 monitörler gerçek HDR deneyimi sunmuyor gerçek HDR için sertifikalı HDR400 monitörler gerek onlarda pahalı maalesef ama yine de HDR10 destekli monitörlerde HDR açılınca renkler genel anlamda bayağı iyi seviyeye geliyor.

Sende de sorun devam ederse GeForce foruma konu aç akşama mail adresi paylaşırım oraya log dosyasının mailini at incelesinler.
Log dosyasını nereden bulabilirim? Bu akşam denediğimizde şu an bi sıkıntı çıkmadı ama yine olursa söylediğiniz gibi yapiyim. Monitör güzel görünüyor iade etmeyi düşünmüyorum şu an. Açıklamanız için de teşekkür ederim.

Log dosyasını nereden bulabilirim? Bu akşam denediğimizde şu an bir sıkıntı çıkmadı ama yine olursa söylediğiniz gibi yapayım. Monitör güzel görünüyor iade etmeyi düşünmüyorum şu an. Açıklamanız için de teşekkür ederim.

Kkilitlendiği anda bekle hemen reset tuşuna basma zaten sistem otomatik restart işlemi yapacak kilitlendiği anda hemen resetlersen dosyayı oluşturmaz sistem açıldığında Windows klasörü içinde memory.dmp dosyası oluşuyor o dosyayı WinDbg programı ile açıp detaylara ulaşabilirsin.

Sorunun kaynağı yukarıdaki gibi "nvlddmkm.sys" ise NVIDIA'ya mutlaka geri bildirimde bulunmak gerekiyor. Sorun monitör değil Windows'un HDR modu ile NVIDIA driverının uyumsuzluğu.

Konuyu hortlatıyorum ama bu soruna çözüm bulamadım bir türlü. Nasıl çözdünüz veya çözülebilecek bir şey mi? Görünen NVIDIA yazılımla alakalı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı