Windows 11'de her güncellemeden sonra Edge geri geliyor

enes genç

Kilopat
Daha fazla  
Windows 11 canary sürüm kullanıyorum her güncellemede Edge geri geliyor. Bunun için ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir şey yapamazsınız. Edge'i silseniz dahi Update'dan sonra geri gelecektir.

Revo Uninstaller ile silmeyi deneyin. Belki bu şekilde silinebilir.
Öyle gidiyor zaten benim amacım hiç gelmesindi , regeditten vs kapatılır diye düşündüm ama bilmediğimden foruma yazayım dedim

Canary kullanmayı bırakabilirsiniz.
Windows olsun tarayıcı olsun en son sürüm güzel oluyor akıcı çalışıyor bilerek kullanıyorum

Canary, Geliştirici ya da Beta yapıları ile var olan Windows yapısı, yeni bir yapıyla değiştirilir ve bu yapı cihazınızda kaldırdığınız ya da devre dışı bıraktığınız tüm Windows özelliklerini kapsar. Bu sadece Windows Insider Program'ı derlemelerinde değil, Windows'un piyasaya sürülmüş istemci sürümlerine yapılan yükseltmelerde de görülür. Bu sorunu çözmek için yapının imajını düzenlemeyi deneyebilirsiniz.

@enes genç Canary sürümler akıcı çalışması için yapılmazlar. Denetimsizlikleri göz önüne alındığında veri kaybıyla veya sistem çökmeleri yaşayabilirsiniz ve bu durumu kimse umursamaz.
Windows 10 da 19xxx sürümlerinden beri kullanıyorum bir sorun çıkmadı Allaha sükür

Canary, Geliştirici ya da Beta yapıları ile var olan Windows yapısı, yeni bir yapıyla değiştirilir ve bu yapı cihazınızda kaldırdığınız ya da devre dışı bıraktığınız tüm Windows özelliklerini kapsar. Bu sadece Windows Insider Program'ı derlemelerinde değil, Windows'un piyasaya sürülmüş istemci sürümlerine yapılan yükseltmelerde de görülür. Bu sorunu çözmek için yapının imajını düzenlemeyi deneyebilirsiniz.
Yani ntlite ile düzeneleyip edge i oradan kaldırsam bir daha gelmez
Doğru mu anlamışım

Yeni konular

Geri
Yukarı