Windows 11'de iki tane Defender var

• Konuyu başlatan DNA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 1B
Windows 11 keyi ile gelen laptop aldığım için Windows 10 kullanmayı düşünmüyorum. Alıştım artık saçmalıklarına fakat iki Defender kafamı karıştırmıştı, onu da anladım şimdi. Teşekkür ederim. Bazı özellikler paralı oldu diyebiliriz sanırım. O da normal artık... Tırtıklama peşindeler.

Defender zaten rezalet bir şey ama sadece "Antivirüsümsü bir şey var." diyebilmem için duruyor köşede. Antivirüslere alerjim var sanırım. 🤨
Hayır zaten 250-300 MB bellek tüketimi var, modülleri arttırıp performansın içinden geçmeye ne gerek var?

ESET ile maksimum 40 MB bellek tüketimi, Kaspersky ile maksimum 70-80 MB bellek tüketimi ile 100 kat daha iyi koruma elde etmek hala en iyi seçenek. Microsoft'un geniş virüs veritabanı haricinde bir avantajı yok. Artık şirketler kullanıcılara dayatma yapmamalı.
Windows kuruyorsun, başlat menüsü Candy Crush dolu, TikTok dolu, CapCut dolu. Yahu bana sordun mu bunları kullanacak mısın diye? Giriş kısmında video/fotoğraf düzenleme seçiyorum diye CapCut kuruyor. CapCut'ı Premiere Pro veya Photoshop ile eş görüyor aklı sıra.
Defender da aynı hesap, kurarken opsiyonel seçenek verirsin adama, bir de uyarı eklersin seçmezse diye tamam gerisi kullanıcının sorumluluğunda.

Hem mobilde hem de masaüstünde bu tarz dayatmalardan gına geldi artık.

Hayır zaten 250-300 MB bellek tüketimi var, modülleri arttırıp performansın içinden geçmeye ne gerek var?

ESET ile maksimum 40 MB bellek tüketimi, Kaspersky ile maksimum 70-80 MB bellek tüketimi ile 100 kat daha iyi koruma elde etmek hala en iyi seçenek. Microsoft'un geniş virüs veritabanı haricinde bir avantajı yok. Artık şirketler kullanıcılara dayatma yapmamalı.
Windows kuruyorsun, başlat menüsü Candy Crush dolu, TikTok dolu, CapCut dolu. Yahu bana sordun mu bunları kullanacak mısın diye? Giriş kısmında video/fotoğraf düzenleme seçiyorum diye CapCut kuruyor. CapCut'ı Premiere Pro veya Photoshop ile eş görüyor aklı sıra.
Defender da aynı hesap, kurarken opsiyonel seçenek verirsin adama, bir de uyarı eklersin seçmezse diye tamam gerisi kullanıcının sorumluluğunda.

Hem mobilde hem de masaüstünde bu tarz dayatmalardan gına geldi artık.
Böyle 40 MB falan konuşunca insan "Ben ne kullanıyorum?" diye düşünüyor. :D 16 GB RAM olan bilgisayarımda umursamıyorum da 4 GB RAM olanda kapatıyorum mesela. Dayatmalar gerçekten saçma. Android de aynı şeyi yaptığı için sevmiyorum. Netflix kurulu geliyor ve silinmiyor. Böyle saçmalık var mı? Var gerçekten. Ben de Windows kurulumunda her şeyi direkt kaldırıyorum. Boşu boşuna dayatma olarak geliyorlar ama neyse ki kaldırılabiliyor. Opsiyonel seçenek işlerine gelmez zaten. Şirketlerle anlaştıkları için...

Yeni konular

Geri
Yukarı