Windows 11'de kontrast değişiyor

abalta

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, sistemimde çift monitör kullanıyorum. Bir monitörüm HDR destekli HDR açık ya da kapalı olsun. HDR destekli monitörün renkleri değişiyor. Örneğin Windows ayarlar -> sistem sayfasını açınca HDR destekli ekranda böyle kontrast değişimi gibi bir etki oluyor. Herhangi bir Windows penceresi açınca oluyor genelde bu hata. Ekran kartımın driverları güncel. Bu renk değişimi sadece HDR destekli monitörde oluyor. Diğer monitörümde bir sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belirttiğiniz sürüme göre Insider Preview kullanıyorsunuz sanırım.

Beta sürümde bu tarz hatalar yaşanması olası ve normaldir. Eğer mümkünse insider preview'den çıkarak stabil sürüme geçip bu şekilde bir test edin.

Bu aşamada sorunun kaynağı işletim sistemi mi yoksa donanım mı ayırt etmek zor. Bu monitörü bağlayıp test edebileceğiniz başka bir bilgisayar var mı?

Eğer test edebileceğiniz bir bilgisayar yok ise, her iki monitörün kablolarını çapraz değiştirerek test edebilir misiniz?

Bu iki monitör hangi portlar üzerinden bilgisayara bağlanıyor? HDMI, Display Port vs?

Bu aşamada sorunun kaynağı işletim sistemi mi yoksa donanım mı ayırt etmek zor. Bu monitörü bağlayıp test edebileceğiniz başka bir bilgisayar var mı?

Eğer test edebileceğiniz bir bilgisayar yok ise, her iki monitörün kablolarını çapraz değiştirerek test edebilir misiniz?

Bu iki monitör hangi portlar üzerinden bilgisayara bağlanıyor? HDMI, DisplayPort vs?

DisplayPort üzerinden bağlanıyor. Monitörü dizüstü bilgisayarımda denediğimde hiçbir sorun olmuyor.
Ne zaman Windows'un ayarlarına girsem renkler değişiyor.

Aynı sorunu yaşıyorum, yeni monitör aldım yine devam ediyor. Ayarlara girince parlaklık ve kontrast birden değişiyor.

Geri
Yukarı