Çözüldü Windows 11'de mağaza silinip, Windows Update ve Defender devre dışı bırakılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Magazayi asagidaki komutu PowerShell uzerinden girerek kaldirabilirsin. PowerShell'i yonetici olarak calistirmani oneririm.
Get-AppxPackage *windowsstore* | Remove-AppxPackage

Windows Update ve Defender'i devre disi birakmak icin de asagidaki yazilimlari oneririm. Ikisini de defalarca kullandim, sorun yasamadim.
Windows 11 Home'da mağaza silinip, Hizmetler'den Windows Update ve Defender devre dışı bırakılabilir mi?

Windows Update Hizmetler'den durdurulabilir. Defender kapatmak için ayarlarda bulunan tüm Defender izinlerini kapatıp daha sonra bunu kurup kökünden kapatabilirsin.

Magazayi asagidaki komutu PowerShell uzerinden girerek kaldirabilirsin. PowerShell'i yonetici olarak calistirmani oneririm.
Get-AppxPackage *windowsstore* | Remove-AppxPackage

Windows Update ve Defender'i devre disi birakmak icin de asagidaki yazilimlari oneririm. Ikisini de defalarca kullandim, sorun yasamadim.

Çözüm
Teşekkür ederim, bu arada Windows Update Blocker gereksiz gibi Hizmetlerden kapatırım Windows Update'i ama Defender ile alakalı programı kullanırım.
Hocam Windows Update hizmeti kendini yeniden otomatike ayarlayabiliyor. O yuzden bu yazilimi onermistim. Update Blocker kullanmanizda fayda var.

Hocam Windows Update hizmeti kendini yeniden otomatike ayarlayabiliyor. O yuzden bu yazilimi onermistim. Update Blocker kullanmanizda fayda var.
Anladım fakat bu videodaki adımları yaparsam daha sağlıklı olacağını düşünüyorum bu işe yaramazsa dediğiniz progrmaı kullanacağım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı