Windows 11'de neler yapılır?

lolcuefe

Decapat
Daha fazla  
Bugün Windows Update'de Windows 11 yükseltmesi gördüğüm gibi yükledim. Hoş bir görüntüsü var ama geçmekte iyi yaptım mı yoksa Windows 10'a geri dönsem mi? Ne düşünüyorsunuz?

İyi iyi, sistemin destekliyorsa bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Tadını çıkar.
Bi' ihtimal yükseltmeden dolayı sıkıntı yaşayabilirsin, temiz kurulum yapmanı öneririm.

Windows 11 performans iyileştirmeleri sunuyor. Daha güvenli bir işletim sistemi ve daha uzun süre güncelliğini koruyacak. Bence eskiye dönmeye gerek yok.

Açıkçası ben de 11'e geçtim nedense geri döndüm. Bana biraz ağır geldi. Ayrıca o sağ tık menüsü nedir ya?

Evet orası biraz tuhaf o yüzden geri dönme gibi düşünceler takıldım ama çoğu oyunda yaşadığım Alt+Tab sorunlarını Windows 11'de yaşamadım.

Evet orası biraz tuhaf o yüzden geri dönme gibi düşünceler takıldım ama çoğu oyunda yaşadığım Alt+Tab sorunlarını Windows 11'de yaşamadım.
Orası yüzünden geri döndüm diyebilirim. Aslında baktığınız zaman pek de bir şey değişmemiş. Güvenlik konusunda bir şeyler yapılmış. Onun dışında görünüm değişmiş. Ben kullanım açısından daha sade olur diye bekliyordum ama değilmiş. Bence.

Windows 11 tasarım olarak çok hoşuma gitti. iOS havası veriyor, şeffaf ve hafif oval köşeleriyle beni etkiledi. Ama bazı eksiklikleri var, bunu sizlerle paylaşayım.

10'a kıyasla karşılaştığım eksiklikler:
- Görev çubuğu küçültme ayarı henüz yok
- Masaüstündeki dosyayı sürükleyip tarayıcıya veya başka bir dosya üzerine görev çubuğunun üstüne gelip atamıyoruz
- Saat ve Takvim (sağ altta bulunan) Takvim uygulamasındaki kayıtlı olayları göstermiyor
- Windows'a şifre koyduğunuzda şifre doğru olunca 10'da direkt açılıyordu (enter'a basmadan) bu nedense 11'de yok

11'e özel beğenmediklerim:
- Masaüstüne sağ tık yaptığımda 1 saniye gecikmeli olarak açılıyor
- Herhangi bir menüdeyken seçim yaparken hover butonunu aşırı dar yapmışlar, biraz daha genişletilmeli (butonu genişletmek yerine araya boşluk koyduklarından dolayı böyle oldu muhtemelen)
1635442051403.png

Şimdilik benim karşılaştığım olumsuzluklar bunlar. Onun dışında beğendim.

Ben ilk duyurulduğu zaman kurup denemiştim. Sürükle bırak özelliği çalışmıyordu o sorun düzeldi mi acaba bilen yazabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı