Çözüldü Windows 11'de R5 4600H 0,39 GHz çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SerdarSS

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
RAM
16Gb
Ekran kartı
GeForce GTX 1650
İşlemci
Amd Ryzen 5
Bu sorunu yeni fark ettim, pil ile kullanıyordum akşam kapattım, bugün tekrar pil ile açtığımda 5 dakika açılmasını bekledim inanılmaz kasarak açılıyordu. CPU hızı 0.39 GHz olarak sabitlemiş kendini yerinden kıpırdamıyor bilgisayar. Yardım amaçlı açmadım konuyu, böyle hataları nasıl olur da düzeltmezler görmezden geliyorlar akıl alır gibi değil. Insider filan varsa aranızda bu sorunu bildirirse sevinirim.

Ekran görüntüsü 2022-02-03 161005.png

Çözüm
Kendi hata bildirimimi kendim yaptım ve böyle bir sorun yok artık. BIOS ve AMD işlemci güncellemeleri ile bu sorun tarih oldu.
Şarja takılıyken böyle oluyorsa %80 adaptör bozuk.

Arkadaşlar güç seçenekleri ile ilgisi yok, bu bir hata ve ben sadece hatayı gösteriyorum, aranızda Insider varsa bu durumu bildirsin lütfen.

Hiç bir güç seçeneği 0.39 ghz ile çalışmaz sorun bu zaten, pil tasarruf modunu bile açsam o hıza asla düşmez.

Arkadaşlar güç seçenekleri ile ilgisi yok, bu bir hata ve ben sadece hatayı gösteriyorum, aranızda Insider varsa bu durumu bildirsin lütfen.
Bu bir hata değil. Bende böyle bir problem yok. Muhtemelen senin adaptörün bozuk. Ya da orijinal değil. Bu işlemcilere stabil 65w 90w güç verebilen adaptörler gerekiyor.

Bu bir hata değil. Bende böyle bir problem yok. Muhtemelen senin adaptörün bozuk. Ya da orijinal değil. Bu işlemcilere stabil 65w 90w güç verebilen adaptörler gerekiyor.
Güzel kardeşim ben konuda özellikle yazdım yardım istemiyorum diye belirttim, biliyorum çünkü böyle saçma cevaplar verileceğini. Pilde çalışırken bu durum oluyor diyorum, bana adaptör bozuk diyorsun.

Aranızda insider varsa rica ediyorum bir hata bildirimi yapsın.

Güzel kardeşim ben konuda özellikle yazdım yardım istemiyorum diye belirttim, biliyorum çünkü böyle saçma cevaplar verileceğini. Pilde çalışırken bu durum oluyor diyorum, bana adaptör bozuk diyorsun.

Aranızda insider varsa rica ediyorum bir hata bildirimi yapsın.
Dostum pili tamamen şarj et ve pilde kullan bakalım böyle bir problem olacak mı?

Dostum pili tamamen şarj et ve pilde kullan bakalım böyle bir problem olacak mı?
Dostum olay Cpu ile alakalı: amd 0.39 ghz - Google'da Ara

Ben sadece bir insider varsa ondan hata bildirimi yapmasını rica ettim o kadar, bizlik bi durum yok, prize takınca yada yeniden başlatınca zaten düzeliyor. Ama bu bir hatadır yani onu bildirmek için çırpınıyorum şuan sadece.

Bak dostum. Ben de 8250u kullanıyorum. Bu sorunu yaşadım ve gördüğün gibi yaygın. Daha Windows açılırken GHz düşüyorsa da sorun ısınma kaynaklı değil onu da eliyoruz. Ben şahsen orijinal bir adaptör aldım 2. el ve sorunumu çözdü. Buradan kendi tecrübeme dayanarak varsayımlarım ile diyorum ki: sorun senin bilgisayarın özelinde ve ya pil hücrelerin ya da adaptörün bozuk.

Geri
Yukarı