Windows 11'de "Reboot and select proper Boot Device" hatası

mah

Hectopat
Merhaba, bugün bilgisayarıma Windows 11 stabil sürüm temiz kurulum yaptım. Birkaç kere yeniden başlattım ve hiçbir sorun yaşamadım.
Ardından ayarlar/sorun giderme bölümünden UEFI'ye girdim. Boot sırasını düzelttim ve kaydedip yeniden başlattığımda siyah ekranda "Reboot and select proper Boot Device" hatası alıyorum.
UEFI ayarlarını sıfırladım. Legacy mod seçiliyken UEFI moda geçtim, UEFI moddan Legacy'e geri geçtim fakat hiçbir şey sorunumu çözmedi.
Bilgisayarım halen açılmıyor, yardımcı olur musunuz?
Not: Anakartım ve işlemcim TPM 2.0 destekliyor ve şu anda TPM aktif durumda. Format USB'sini de Windows'un resmi aracıyla hazırlamıştım. @Recep Baltaş @Emir M.

Son düzenleme:
Anakartın modelini belirtmemişsiniz , bios'u default yap açılışta sadece tpm'yi etkinleştir klavye mouse internet harici birşey takılı kalmasın,eğer ki hata devam ederse usb yi tak restart ile boot menüsüne gel yüklediysen eğer kurulu ssd ni seç ve tekrar dene o arada usb yi sök .

Anakartın modelini belirtmemişsiniz , bios'u default yap açılışta sadece tpm'yi etkinleştir klavye mouse internet harici birşey takılı kalmasın,eğer ki hata devam ederse usb yi tak restart ile boot menüsüne gel yüklediysen eğer kurulu ssd ni seç ve tekrar dene o arada usb yi sök .
Anakartım Gigabyte b450m s2h, dediklerinizin hepsini yaptım fakat sorun devam ediyor.

SSD ile problem olsa hiç ön yükleme yaptırmazdı Windows'u tekrar kurmayı denemeden başka çare gelmiyor aklıma Windows 11 ise deneyeceğin aynı sorun devam ederse sorun yazılsal olacak.

Anakartın ve pcdeki ssd,hdd vs bütün parçalar uefi destekliyorsa sadece uefi anakartın kutusunda veya sitesinde yazar sadece uefi yada legacy veya her ikisi uefi+legacy bu kurulumlardan bence en mantıklısı uefi+legacy desteklemeyen parça varsa legacy zaten

Anakartın ve pcdeki ssd,hdd vs bütün parçalar uefi destekliyorsa sadece uefi anakartın kutusunda veya sitesinde yazar sadece uefi yada legacy veya her ikisi uefi+legacy bu kurulumlardan bence en mantıklısı uefi+legacy desteklemeyen parça varsa legacy zaten
Hocam teşekkür ederim deneyeceğim. Bir de önceden Win 10 kurduğumda Windows Boot Manager gözüküyordu boot sırasında. Fakat buna böyle bir şey yok. Bir önemi var mıdır?

Windows boot manager win10 un ta kendisi , ama win11de de var diye biliyorum çünkü ssd ve hddlerimi sıfırlarken temiz kurulum bölünde shift+f10 yaptığımda açılmıştı

Geri
Yukarı