Windows 11'de Secure Boot sorunundan dolayı Valorant oynayamadığım için Linux'a geçilir mi?

Temiz kurulum yapmaya üşeniyorum, bütün dosyalarım şifreler programlar dahil Windows 10'a dönebilir miyim (not: Geri dön deaktif.)

Diski ikiye böl şifrelerini D diskine at C diskine temiz kurulum Windows 10 yap.

Şey kanka Windows 10 mu kursan?

Temiz kurulum yapmaya çok üşeniyorum. Programla falan bütün verilerimi yedekleyip Windows 10'da direk kullanılabilir hale getirmenin bir yolu var mı?

Temiz kurulum yapmaya çok üşeniyorum. Programla falan bütün verilerimi yedekleyip Windows 10'da direk kullanılabilir hale getirmenin bir yolu var mı?

Temiz kurulum yapmakta bir şey yok ki.

Normal Windows'un disk yönetimi programından yapıyosun.

Hayır demek istediğim tüm verileri Windows 10 ISO dosyasına atabilir miyim, yani Windows 10 kurduğumda verilerimi direkt kullanabilmek için.

Temiz kurulum yapmakta bir şey yok ki.

Kullandığım programları yeniden yüklemeye üşeniyorum, internetim çok yavaş 2 günümü alır.

Hayır demek istediğim tüm verileri Windows 10 ISO dosyasına atabilir miyim, yani Windows 10 kurduğumda verilerimi direkt kullanabilmek için.

Dostum ben zaten sana bir çözüm önerisi sundum.

Kullandığım programları yeniden yüklemeye üşeniyorum, internetim çok yavaş 2 günümü alır.

Dediğim gibi diski ikiye böl programların yolunu değiştiren bir program illaki vardır onu araştır bak.

Hocam Linux'de çok özel bir işiniz yoksa Windows kullanın sorun olmaz. İlla Linux diyorsanız Dual Boot kurun. Sadece Valorant oynarken Windows kullanın. Windows'u, destekliyorsa 7 kullanın ya da 10. 11'e gerek yoktur bence.

Son düzenleme:
Gigabyte' ın bazı anakartlarında bu sorun var. Secure boot açınca anakart brick moduna geçiyor ve ve servise gitmesi gerekiyor. Hala bios ile bu sorunu çözemediler. Windows 10'a da geçsen sanırım sorun çözülmeyecek. Çünkü Valorant Windows 10' da da secure boot isteyecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı