Çözüldü Windows 11'de TPM olmadan oyun oynanır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YardimDestek

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xeon E3-1225-Gigabyte H61M-S2PV-2x8 DDR3 Ram-HD7850-120 GB SSD-1 TB HDD-Gigabyte 420W PSU-ASUS USB 3.0 KASA
Meslek
Bilgisayar Tamirciliği
Selamlar, Windows 11'i TPM olmadan kuracağım. TPM olmadan Valorant gibi oyunlar oynanır mı? İnternette birkaç kişinin oynayamadığını gördüm. Ben de bu sıkıntıyı yaşar mıyım? Eğer yaşayacaksam Windows 10'da kalacağım. Teşekkürler. İyi forumlar. :)

Valorant oynayacaksanız Windows 10'da kalın. Windows 11 kurarsanız ve TPM yoksa oynayamadığınız tek oyun Valorant olacaktır.

Valorant oynayacaksanız Windows 10'da kalın. Windows 11 kurarsanız ve TPM yoksa oynayamadığınız tek oyun Valorant olacaktır.
Bence tek oyun olmayacak. Yakında diğer kernel bazlı anti-hile kullanan online oyunlarda da bu zorunluluk getirilebilir.

Bence tek oyun olmayacak. Yakında diğer kernel bazlı anti-hile kullanan online oyunlarda da bu zorunluluk getirilebilir.
Mesela FACEIT de artık Windows 11 altında TPM 2.0 ve Secure Boot'u şart koştu. FACEIT'te CS:GO oynuyorsanız ve Windows 11'e geçecekseniz sisteminizde hem TPM 2.0 hem de Secure Boot aktif olmalı.

Mesela FACEIT de artık Windows 11 altında TPM 2.0 ve Secure Boot'u şart koştu. FACEIT'te CS:GO oynuyorsanız ve Windows 11'e geçecekseniz sisteminizde hem TPM 2.0 hem de Secure Boot aktif olmalı.
Tahmin ettiğim gibi olmuş. 👍

Herkese teşekkür ediyorum :) iyi forumlar :)
Bir de bir soru soracaktım. Benim işlemci desteklemiyor Windows 11'i. Onu baypass etmenin bir yolu var mı?
Onun haricinde diğer oyunları oynayabiliyor muyum? Bir de bilgisayarım TPM destekliyor mu? Anakart: MSI A68HM-E33 v2. ekran kartı: R7 240 2 GB.

Bence tek oyun olmayacak. Yakında diğer kernel bazlı anti-hile kullanan Online oyunlarda da bu zorunluluk getirilebilir.

Kesinlikle, çünkü HWID ban yiyen bir oyuncu bunu ek yazılımlar ile kaldırabiliyor fakat TPM ile bunun neredeyse imkansız hale geleceğini düşünüyorum. Zira anti-cheat TPM'den her bilgisayara özel bir kod alsa ve bunu kara liste gibi bir listeye eklese oyuncu ek yazılımlarla da kaldıramayacaktır (bence).

Yeni konular

Geri
Yukarı