Windows 11’de Varsayılan Tarayıcıyı Değiştirmek Kolaylaşıyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Windows 11

Microsoft nihayet Windows 11 işletim sisteminde Varsayılan tarayıcıyı değiştirme işlemini daha kolay hale getiriyor. Windows 11 kullanıcılarının yalnızca tek bir tıklamayla varsayılan tarayıcılarını değiştirmelerine imkan tanıyan bir güncelleme, bu hafta dağıtılmaya başlandı. Bu yeni tek tıklama yöntemi, Aralık ayında test sürecinden geçmişti. The Verge’ün paylaştığı habere göre Windows 11, varsayılan tarayıcıyı değiştirmeyi sağlayan bir buton […]

Devamı: Windows 11’de Varsayılan Tarayıcıyı Değiştirmek Kolaylaşıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Windows 11

Microsoft nihayet Windows 11 işletim sisteminde Varsayılan tarayıcıyı değiştirme işlemini daha kolay hale getiriyor. Windows 11 kullanıcılarının yalnızca tek bir tıklamayla varsayılan tarayıcılarını değiştirmelerine imkan tanıyan bir güncelleme, bu hafta dağıtılmaya başlandı. Bu yeni tek tıklama yöntemi, Aralık ayında test sürecinden geçmişti. The Verge’ün paylaştığı habere göre Windows 11, varsayılan tarayıcıyı değiştirmeyi sağlayan bir buton […]

Kaynak Technopat

@Ali Güngör Bu fotoğrafın HD halini nerede bulabilirim?

Windows 11

Kaynak Technopat

Screenshot_2022-04-02_08-17-42.png

Hic bu kadar kolay olmamisti...

Bir isletim sistemi neden tarayici degistirmeyi zorlastirir anlamiyorum. Edge'i dayatmak insanlari Windows'tan sogutur. Iki urunu farkli reklam yapmalari lazim.

Yeni tarayıcı değiştirme olayını o kadar karmaşık bulmamıştım, HTTP protokolü ve diğer birkaç dosya uzantısı için aynı seçimi tekrar yapmak gerekiyordu. Firefox veya Brave kullanıyorsanız bunu yapmaya dahi gerek kalmıyordu. Bu yeni dosya uzantısına göre varsayılan belirleme olayının en sinir bozucu olan kısmı video, müzik resim gibi şeylerin varsayılanlarını değiştirirken oluyor, o kadar çok format varki her biri için tek tek varsayılan seçmek gerekiyor, tarayıcılarda bu kadar fazla format yok onlar daha basit kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı