Windows 11'de Windows güvenliği sistem dosyalarında virüs buluyor

Sobhan9

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İki gün önce Acer Nitro 5 an 515-58 aldım ve flash belleğim olmadığı için dışarıda Windows kurdurduk ama laptopta gariplikler var gibi. Mesela Windows Security, Windows dosyaların virüslü gösteriyor, taskbar ve arama çubuğu internet bağlı olmadığı zaman kasiyor ve çıkıp çıkıp giriyor, NitroSense bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. Bu yüzden sildim ve şimdi de hiç kurulmuyor, Wi-Fi ve pil sekmesin açanda 1 saniye falan donuyor, NVIDIA panel açılmıyor, uygulamalar bazen hiç açılmiyor, tıklıyorum mouse üstünde yükleniyor sonra gidiyor barizi de Discord 5 defa silip yükledim, bir tane Security driver hiç kurulmuyor kendim de kurdum yine kurulmadı gösteriyor, birkaç driver adam kurmuştu geri kalanın kendim kurdum. Steam, Discord, Spotify, WinRAR hariç başka hiçbir şey yüklemedim bunları da kendi sitelerinden ya da Microsoft Store'dan indirdim, bilmiyorum yani bunlar normal mi yoksa Windows yanlış mı kurulmuş ya da sorun laptop da mı, arkadaşlar hızlı cevaplarsınız çok yardımcı olursunuz iade etme süresi 10 gün sadece hızlı davranayım bir de kendim flash bellek alıp baştan kursam düzelme olur mu? Kurulan Windows: Windows 11 Enterprise.

Flashtan Windows 11 Pro kurduktan sonra Acer'in sitesinden laptopunun sürücülerini kurunuz başka programla kurmayın. Sorun düzelir büyük ihtimalle.

Sağ altta Windows'u etkinleştir veya bu Windows sürümü korsan gibi bir yazı yazıyor mu?
Evet hocam Windows’u etkinleştir yazıyordu bende rahatsız olduğum için YouTube dan bakarak yazıyı kaldırdım ama ayarlara girildiği zaman hala etkinleştir duruyor .

Flashtan Windows 11 Pro kurduktan sonra Acer'in sitesinden laptopunun sürücülerini kurunuz başka programla kurmayın. Sorun düzelir büyük ihtimalle.
Hocam 1 ay sonra bunu yapsam şu anlık böyle kıullansam sorun olur mu ?

Son düzenleme:
Evet hocam Windows’u etkinleştir yazıyordu bende rahatsız olduğum için YouTube dan bakarak yazıyı kaldırdım ama ayarlara girildiği zaman hala etkinleştir duruyor .
Tamam Windows orijinal, o zaman sorun başka bir şeyden kaynaklanıyor. BIOS'u, sürücüleri falan güncelleyin. Benim de bu konuda çok bilgim yok ama bunları yapmak düzeltebilir cihazı.

Tamam Windows orijinal, o zaman sorun başka bir şeyden kaynaklanıyor. BIOS'u, sürücüleri falan güncelleyin. Benim de bu konuda çok bilgim yok ama bunları yapmak düzeltebilir cihazı.
tamamdir hocam
bide dedigim bazi hatalar bunlar windows update o surucuyu hic yuklemiyor

Dosya Ekleri

• Screenshot 2024-04-10 013530.png
    Screenshot 2024-04-10 013530.png
    451,4 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot 2024-04-10 013703.png
    Screenshot 2024-04-10 013703.png
    220,5 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot 2024-04-10 014040.png
    Screenshot 2024-04-10 014040.png
    341,1 KB · Görüntüleme: 11

Yeni konular