Windows 11'de Xcode Nasıl Kullanılır?

metbey

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba,

Elimde bir MacBook veya macOS işletim sistemine sahip bir cihaz yok. Ama ben SWIFT veya SWIFT Playground kullanmak istiyorum. Bunu şu anki Windows 11 cihazımda nasıl yapabilirim veya mümkün mü? Eğer sanal makine kurulumu gibi işlemler olacaksa şu anki bilgisayarımın özellikleri bunlar:

• Intel Core i5 10200H
  • 16 GB RAM
  • GTX 1650 Ti 4GB

Sanal makinede macOS kullandığım zaman herhangi bir sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum ama şuana kadar bir macOS kullanmadığım için ve bu yazılım programlarının bilgisayarı ne kadar zorlayacağı konusunda bir fikrim yok belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba,

Elimde bir MacBook veya macOS işletim sistemine sahip bir cihaz yok. Ama ben Swift veya Swift playground kullanmak istiyorum. Bunu şu anki Windows 11 cihazımda nasıl yapabilirim veya mümkün mü? Eğer sanal makine kurulumu gibi işlemler olacaksa şu anki bilgisayarımın özellikleri bunlar:

• Intel Core i5 10200H.
  • 16 GB RAM.
  • GTX 1650 Ti 4 GB.

Sanal makinede macOS kullandığım zaman herhangi bir sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum ama şu ana kadar bir macOS kullanmadığım için ve bu yazılım programlarının bilgisayarı ne kadar zorlayacağı konusunda bir fikrim yok belirtirseniz sevinirim.

Windows 11'de Xcode kullanamazsınız, sanal bir makine ile macOS kursan bile perfomansı asla yetmez.
Sistemin Hackintosh'u destekliyor, ben olsam direkt olarak Hackintosh kurmaya başlarım bile.

Sanal cihazın içinde ios emulator calısması sana yeterince performans vereceğini düşünmüyorum. Opencore ile devam etmek sanal sisteme göre daha mantıklı olacaktır swift için.

Windows 11'de Xcode kullanamazsınız, sanal bir makine ile macOS kursan bile perfomansı asla yetmez.
Sistemin Hackintosh'u destekliyor, ben olsam direkt olarak Hackintosh kurmaya başlarım bile.
Hackintosh yapmayı düşündüm çünkü Grafik Tasarım yapıyorum ve adobe programların da kullanıyorum sadece oyunlardan vazgeçemiyorum bu yüzden Hackintosh yapmaktan yana değilim. Ama diyelim ki yaptım hackintosh da çok verimlilik alır mıyım yoksa bana çok çakma bir his verir mi?

Hackintosh yapmayı düşündüm çünkü grafik tasarım yapıyorum ve Adobe programların da kullanıyorum sadece oyunlardan vazgeçemiyorum bu yüzden Hackintosh yapmaktan yana değilim. Ama diyelim ki yaptım Hackintosh da çok verimlilik alır mıyım yoksa bana çok çakma bir his verir mi?

Windows 11+ Monterey kullanabilirsiniz, lakin Valorant oynuyorsanız Secure Boot'u sürekli kapatıp açmanız gerekir bu da sinir bozucu bir durumdur. Onun dışında Windows ve macOS dualboot kullanbilir.

Hackintosh yapmayı düşündüm çünkü Grafik Tasarım yapıyorum ve adobe programların da kullanıyorum sadece oyunlardan vazgeçemiyorum bu yüzden Hackintosh yapmaktan yana değilim. Ama diyelim ki yaptım hackintosh da çok verimlilik alır mıyım yoksa bana çok çakma bir his verir mi?
Swift ten vaazgeçersen react native ile ios tarafınada yazılabiliyor diye biliyorum. Sadece emulator sorunu çıkar onuda kendi telefonunu bağlayıp emulator gibi gösterebiliyorsun sanırım eklenti Expo olacaktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı