Windows 11'de yeni dosya gezginine henüz eklenmemiş yenilikler

neXusTS

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
| AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz - 16 GB 3000 MHz RAM - VEGA 8 Grafik Kartı (4 GB VRAM) |
Windows 11 Yeni Dosya Gezgini yayınlandı fakat henüz eklenmeyen yenilikler ve düşüncelerim:
1-) Henüz sisteme entegre edilmedi yani bazı durumlarda eski Dosya Gezgini arayüzüne rastlamak mümkün, mesela Denetim Masası eski Dosya Gezgini arayüzünde ve sekme özelliğini desteklememekte.

Control Panel.png

2-) Farklı kaydet menüsü ve sıkıştırılmış klasörleri ayıklamak için seçtiğimiz çıkartma yolu menüsü eski Dosya Gezgini arayüzüne sahip.

Extracts Files Menu.png

Save as Menu.png

3-) İlk Copilot tanıtım videosunda ve Dev Home tanıtım videosunda gösterilen Hızlı erişim menüsüne sistem vurgu rengi desteği henüz eklenmedi.

File Explorer Quick Access Menu System Accent Color Support.png

File Explorer Quick Access Downloads Menu System Accent Color and Address Bar Download İcon.png

Dev Home Trailer File Explorer Quick Access Menu.jpg

4-) Yine ilk Copilot tanıtım videosu ve Dev Home tanıtım videosunda bulunan adres barında açık olan menünün simgeleri ve klasör simgesi bulunurken bu yenilikler de henüz eklenmedi.

Adres barında "indirilenler" açık olduğu için indirilenler simgesi mevcut (Henüz indirilenler simgesi yok onun yerine yeni bu bilgisayar simgesi mevcut).

File Explorer Quick Access Downloads Menu System Accent Color and Address Bar Download İcon.png

Adres barında klasör açık olduğu için klasör simgesi mevcut (Henüz klasör simgesi yok onun yerine yeni bu bilgisayar simgesi mevcut).

Dev Home Trailer Address Bar Folder İcon.png

Windows 12 lansmanı yaklaşırken Windows 11'in eski arayüzden tamamen arındırılması menülerin yeni arayüze uyarlanması güzel olur.

Görsellerin Videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı