Windows 11'de yüksek sanal bellek kullanımı oluyor

Son 1 haftadır bende de aynı sorun var. Chrome'da OUT_OF_MEMORY hatası alıyorum ve oyunlarda da bir süre sonra yetersiz bellekten oyun çöküyor.

Olay görüntüleyicisinde böyle bir uyarı aldın mı bakar mısın resource-exhaustion-detector aldıysan sanal belleği el ile rakam gir otomatiğe alma ve diskinde %20 alan boşta olsun.

Olay görüntüleyicisinde böyle bir uyarı aldın mı bakar mısın resource-exhaustion-detector aldıysan sanal belleği el ile rakam gir otomatiğe alma ve diskinde %20 alan boşta olsun.

En son hata aşağıda ki gibi. Diskin yarısından fazlası boş şuan. Dediğini yapacağım bir de ekran kartı sürücüsünü bir öncekine döndürmeyi deneyeceğim.

Windows yetersiz sanal bellek durumunu başarıyla tanıladı. En fazla sanal belleği şu programlar kullanıyordu: avp.exe (3020) 635887616 bayt kullandı, chrome.exe (20812) 519708672 bayt kullandı ve Telegram.exe (9952) 454643712 bayt kullandı.

Tamam dediğim uyarıyı almışınız otomatik değil de kendiniz manuel olarak sanal bellek ayarlayın diskiniz 1000 GB örnek veriyorum 200 GB boş kalsın bu sorun PC kapayıp açınca geçiyor ama ileride tekrar aynı durum olma olasılığı var siz dediğim yöntemleri bir deneyin sonucu bekliyorum tekrardan çözüm olması dileğiyle.

1704071579378.png

Bu durum normal mi bilmiyorum ama şu an 20 GB yakın sanal bellek kullanıyor. Windows'ta sorun mu var anlamadım. Bir süredir böyle. Elle ayarlayınca da out of Memory hatası alıyorum. Şu an otomatikte.

Sorun yüksek ihtimal Windows 11 güncellemesinden kaynaklı Microsoft'a durumu bildirin. Canlı destek yardımıyla bilgisayarınıza bağlanıp sorunu bulurlar çoğu kişide bu sorunu gördüm.

Sorun yüksek ihtimal Windows 11 güncellemesinden kaynaklı Microsoft'a durumu bildirin. Canlı destek yardımıyla bilgisayarınıza bağlanıp sorunu bulurlar çoğu kişide bu sorunu gördüm.

Windows'a bildirdim fakata bunun normal olduğunu söylediler. En son 70GB sanal bellek kullanımı vardı.

NVIDIA kullanıyorsan ekran kartı sürümünü 1-2 versiyon öncesine döndür. Bende bunu ve sanal belleği manuel ayarlayarak çözüldü gibi ama hala emin değilim.

Sorun tam olarak neden kaynaklanıyor? Birçok yolu denedim fakat düzelmedi bir türlü. Manuele alınca da bir yerden sonra out of Memory hatası alıyorum.
Ek olarak güncel Görev Yöneticisi SS'ini atıyorum. 95GB'a dayandı neredeyse.

1704273126572.png

Geri
Yukarı