Windows 11'den 10'a dosya kaybetmeden geçmek

yasinwe

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben yeni bir kasa bilgisayar aldım ve içine lisanslı Windows 11 yüklettim. Fakat ben şu an Windows 10'a geçmek istiyorum flash takıp geçerken dosyalarım gider mi diye korkuyorum. Şimdi ben direkt Windows 10'u yükleyip bir flaşa atsam ve yüklesem dosyalarım gider mi? Veya bir Windows varken bunu yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer flash içerisinde dosyalarınız varsa Rufus onları biçimlendirerek siliyor, yani silinir. Flash içerisindeki dosyaları bir yere çıkarın ve ISO dosyasını yazdırın. Daha sonrasında USB belleğin içine ayrı bir klasör oluşturup içine dosyalarınızı atarsanız dosyalarınız gitmez. Eğer dosyalarınız disk içerisindeyse format ekranında disklerinizi biçimlendirmediğiniz ve silmediğiniz sürece dosyalarınız silinmez. Bana kalırsa saklamak istediğiniz dosyaları D diskine atın, format ekranında C diskini biçimlendirin. Daha iyi olur.

Eğer flash içerisinde dosyalarınız varsa Rufus onları biçimlendirerek siliyor, yani silinir. Flash içerisindeki dosyaları bir yere çıkarın ve ISO dosyasını yazdırın. Daha sonrasında USB belleğin içine ayrı bir klasör oluşturup içine dosyalarınızı atarsanız dosyalarınız gitmez. Eğer dosyalarınız disk içerisindeyse format ekranında disklerinizi biçimlendirmediğiniz ve silmediğiniz sürece dosyalarınız silinmez. Bana kalırsa saklamak istediğiniz dosyaları D diskine atın, format ekranında C diskini biçimlendirin. Daha iyi olur.
başka disk yok sadece ssd c var

Başka disk yok sadece SSD C var.

D diskini kendiniz oluşturabilirsiniz Windows içerisinden. Neyse, dosyalarınız USB bellek içerisindeyse onları çıkartın ve daha sonrasında Rufus ile USB belleğe ISO dosyasını yazdırın. Ondan sonra USB belleğin içine ayrı bir klasör oluşturup onun içerisine dosyalarınızı atabilirsiniz.

Geri
Yukarı