Windows 11'den 10'a geçerken tüm her şeyi siliyor

founderkral

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarımdaki RAM yetersizliğinden Windows 11'den Windows 10'a geçme kararı aldım. Şu anda Media Creation Tool'dan Windows 10'u indirdim lisansı onayladım ancak bana böyle bir seçim ekranı verdi. İçerisinde 120 GB'tan fazla indirilmiş oyun var ancak bunların silinmesini istemiyorum. Elimde 1 SSD 1 HDD var ve ikisi de sisteme takılı. Acaba Steam'e girip oradan oyunları HDD'ye atsam oyunlar silinir mi? Ya da hiçbirşeyin silinmemesini sağlayacak bir yöntem var mı?

1716317268756.png

Başka yöntem yok biliyorum eğerki yanlış bilmiyorsam.

En iyisi siz oyunlarınızı ve saklamak istediğiniz şeyleri HDD'ye atın.

Silinme ihtimali olabilir hocam çünkü steam oyunların setup dosyalarını gizli tutuyor. Başka bir yolu varmı bilmiyorum. Diskini kullandığı zamanda diskte görünmüyor oyunlar. Atma yolu varsa atmakdan başka çareniz yok.

SSD büyük bir depolama alanına sahipse ikiye bölebilirsiniz ayrıca RAM yetersizliği gibi bir durum varsa normal bir Windows yerine modifiye edilmiş Windows öneririm fotoğrafa bakarsanız farkı anlarsınız...

Dosya Ekleri

• Screenshot 2024-05-21 231148.png
    Screenshot 2024-05-21 231148.png
    201,6 KB · Görüntüleme: 8
SSD büyük bir depolama alanına sahipse ikiye bölebilirsiniz ayrıca RAM yetersizliği gibi bir durum varsa normal bir Windows yerine modifiye edilmiş Windows öneririm fotoğrafa bakarsanız farkı anlarsınız...
Ram şu anlık 8 GB ancak 16 yapmayı düşünüyorum. HDD 500 GB, SDD 500 GB. Yarın bütün dosyları HDD'ye kopyalayıp HDD'yi çıkarmayı düşünüyorum.

Merhaba. Bilgisayarımdaki RAM yetersizliğinden Windows 11'den Windows 10'a geçme kararı aldım. Şu anda Media Creation Tool'dan Windows 10'u indirdim lisansı onayladım ancak bana böyle bir seçim ekranı verdi. İçerisinde 120 GB'tan fazla indirilmiş oyun var ancak bunların silinmesini istemiyorum. Elimde 1 SSD 1 HDD var ve ikisi de sisteme takılı. Acaba Steam'e girip oradan oyunları HDD'ye atsam oyunlar silinir mi? Ya da hiçbirşeyin silinmemesini sağlayacak bir yöntem var mı?

Eki Görüntüle 2201413

Oyunlarınızı kurulu olduğu istemci neyse onunla D diskine taşıyın format sonrası Steam'ı indirdiğinizde otomatik olarak doğrulaması gerekiyor bende öyle yani.

Epic Games'ten indirilen bir oyun varsa onun için durum biraz farklı önce oyunun indirmesini başlatıyorsunuz sonra biraz indirdikten sonra indirmeyi durduruyorsunuz sizin oyun dosyanızla indirmeyi başlattığınız dosyayı değiştiriyorsunuz ardından Epic Games üzerinden indirmeye devam ediyorsunuz ve otomatik olarak dosyaları doğruluyor.

Ram şu anlık 8 GB ancak 16 yapmayı düşünüyorum. HDD 500 GB, SDD 500 GB. Yarın bütün dosyları HDD'ye kopyalayıp HDD'yi çıkarmayı düşünüyorum.
Bilgisayar açıldıktan sonra çok oynadığınız oyunları ssd'ye taşımayı deneyin daha hızlı bir deneyim verir. Şimdiden kolay gelsin

Yeni konular

Geri
Yukarı